100 bin kişinin ziyaret ettiği festivalde ‘Sıfır Atık Projesi’ uygulandı.

Samsun /Bafra’da Kızılırmak'ın yanı başında doğanın ve tarihin bir arada olduğu noktada,birçok ekstrem spor ve sportif faaliyetleri ile dünyanın nadir alanları arasında gösterilen Kapıkayafest Festivali sona erdi.

100 bin kişinin katılımı ve Türkiye'nin ilk “Sıfır Atık Projesi” uygulaması ile 5 gün boyunca renkli görüntülerin yaşandığı Kapıkayafest’te,ziyaretçiler hava sporları, su sporları,dağcılık, fotoğrafçılık, bisiklet, kamping ve doğa sporlarını ve faaliyetlerini aynı noktada yaşayarak mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Bafra Belediyesi sahipliğinde ve Astajans organizatörlüğünde gerçekleştirilen Kapıkayafest’e Türkiye'nin ve dünyanın birçok yerinden sporcu ve ziyaretçiler katılım sağladı. Festivalde yamaç paraşütünün yanında diğer spor faaliyetleri de çok ilgi gördü. Su sporları, dağcılık, yürüyüş, turizm turları, fotoğraf -bisiklet safari, yöresel ve kültürel pazarlar da Kapıkayafest etkinlik alanında ilgi gören faaliyetler arasındaydı.

Orta Karadeniz’de ilk!
Aynı zamanda Zipline ve Dev salıncak orta karadenizbölgesinde ilk defa Kapıkayafest Festivali’nde extrem spor severlerle buluştu.

Renkli görüntülerle başlayan festivalde gerçekleşen yamaç paraşütü, doğa ve su sporlarının yanı sıra Zipline etkinliği her yaştan katılımcıya adrenalin dolu zamanlar yaşattı.

DÜNYANIN EN ÖZEL EKSTREM SPOR ALANLARI ARASINDA!

Kapkayafest; hava sporları, su sporları, dağcılık, fotoğrafçılık, bisiklet, atv, kamping doğa sporlarını ve faaliyetlerini aynı noktada barındırıyor.
Kapıkayafest; yamaç paraşütü için dünyanın en elverişli noktaları arasında yerini alma yolunda ilerliyor. Bir yamaç paraşütçüsünün bir noktadan kalkıp aynı noktaya inebildiği ve Kızılırmak’ın eşsiz doğal güzelliklerini ve manzarasını görebildiği dünyanın en özel konumlarından birisi.