ASIL OLAN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEKTİR.

 

Bitki Bilimleri Uzmanı Dağıstanlı Recep Kanseri bitkisel ürünlerle yenen ve kendi deyimi ile 'yeniden hayata' tutunan ünlü sanatçı Açelya Elmas ile yollarının nasıl kesiştiğini ve kendisine nasıl şifa kaynağı olduğunu Vip Turkey okurlarıyla paylaştı.

 

Recep Bey kısaca sizi tanıyabilir miyiz? Dağıstanlı Recep kimdir?

Dedemden aldığım değerli bilgileri günümüze daha modern ve bilimsel bir şekilde sentez edebilme yolunda devam etmekteyiz. İlk olarak uzun yaşamın formlarını araştırmak için yola çıktım. Azerbaycan, Kazakistan, Dağıstan, Hindistan, Japonya, Rusya’da insanlar neden 100 yaşını geçmekte bunun sırrı nedir? Bunun araştırmalarını yaparken çok önemli bilgilere sahip olduk. Bu bilgileri de insanlara fayda sağlamaya çalışıyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalara mutlaka bilimsel olmalı ve bir bilimsel çalışmaya dayanmaktadır. Hurafelere inanmadan Doktorunuzun yaptığı tedaviye bizlerde âcizane olarak destek vermekteyiz. Bu iş gelişmiş ülkelerde bilimsel ve modern olarak devam etmektedir. Doğrusu da  budur. Araştırmacı olarak ben ve doktor arkadaşlarım, standart, hazır kürler kullanmıyoruz. Bize gelen her başvuruyu titizlikle inceleyerek; hastaya en iyi sonucu vereceği destek programını kişiye özel olarak hazırlanıyor. Müracat eden her hasta ile tek tek, başladığımız andan bittiği ana kadar ilgileniyoruz. Kürü verdikten sonra hasta ve yakınlarını yalnız bırakmıyoruz. Hastanın hastalık sürecinde sunduğu manevi destek ile birlikte gönderdiği ek kürler için hasta ve hasta yakınlarına ek maddi sorumluluklar yüklenmiyor. Her aşamayı bizzat kontrol edip ve yönetiyoruz.

Araştırmacı Dağıstanlı Recep olarak ben ve çalışma arkadaşlarım, çaresiz hastalık kavramının bir kandırmaca olduğuna, her derdin mutlaka bir devası olduğuna, sadece biraz inanç ve çaba ile yenilemeyecek bir hastalığın olmadığına inanıyoruz. Yeter ki siz de inanın.

 

Bitkiler ile ilgili araştırmaya ve Siz bu yolda ilerlemeye nasıl başladınız?

20 yıldır süren araştırma ve çalışmalarımın ardından, hasta ve hasta yakınlarıyla beraber mücadele eden ve doktor arkadaşlarımdan oluşan ekibim ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Hangi uygulamayı yaparsanız yapın asıl olan; Bağışıklık sistemini, güçlendirmektir.

 

Size başvuran hastalara ne tür prosedürler uyguluyorsunuz?

Bize başvuran hastaların öncelik ile tıbbi tedavisine devam şartı getiriyoruz. Doktorunun tedavisine tamamlayıcı ve destek olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Boy ve kilosu, Kilo verdiniz mi ya da aldınız mı? Günde ne kadar su içiyorsunuz?

Büyük abdestine ne kadar çıkıyorsunuz? (Günde en az 3 kez çıkmak zorunda). Herhangi bir bölgede bir ağrınız var mı? Ağrı kesici kullanıyor musunuz? Mide bulantısı var mı? Biyokimya tahlilleri, Vitamin ve mineraller (Detaylı olarak, Mutlaka olmaz ise olmaz.) Hormon testleri (Gerekli görüldüğü takdirde,) Hemogram, Tam idrar tahlili (T.İ.T), Doktorumuz neyi uygun gördüyse Ultrason, Mr. Tomografi, Pet-ct raporu, Hastamızın raporlarına istinaden; Kişiye özel olarak destek programı yapılmaktadır. Yüksek rakımlarda özel olarak toplanan bitkilerin Eterik yağlar ve Soğuk pres yağları ve Bitki özlerinden oluşmaktadır.

 

Ünlü sanatçı Açelya Elmas ile yollarınız nasıl kesişti?

Yalova’ya geldiğinde tanışma fırsatımız oldu. Ve uzun bir yola başladık.

Açelya Elmas; Üç kez kemoterapi tedavisi gördüm, tıbbi her türlü desteği aldım, ilik nakli bile yaptırdım ama zaman zaman yaşamdan uzaklaştığımı bile düşünmedim.

Her sabah uyandığımda önce yaşadığım Allah’ıma dua ediyordum, sonra da azim ve irademi kullanarak kanser hastalığını yeneceğim umudu ile güne başlıyordum' Kalabalık ve gürültülü bir kentte yaşamak, günlük iş stresi ve yoğunluk, genetiği değiştirilmiş ürünlerin kullanılması ister istemez insan vücudunda birtakım hastalıklar bırakıyor. Halsizlik terleme gibi hastalık vücudumda kendini hissettirmeye başladı. İlk doktora gittiğimde bir sıkıntılı durumun olduğunu anlamıştım. Benim çevredekiler ve ailem herkes benim kanser hastası olduğumu biliyorlardı ve bana söylemiyorlardı. Doktorlarım bana el birliği ile kanseri yeneceğimizi söylemişti.

Ağlamadım, üzülmedim, tepki vermedim ama tuvalete giderek artık gözyaşlarıma hakim olamamıştım. Hüngür hüngür ağladım. Artık bunun geri dönüşü yoktu. Hem dizi setlerinde çalışıp para kazanıyordum hem de tedaviye başlamıştım. Yani kendimi işten soyutlamamıştım.

Ayvalık'taki dizi çekiminde bana özel steril oda tahsis edildi, çekim esnasında ambülans dışarda nöbet tutuyordu. Derken doktorlar benim kemoterapi görmemi istemişti. Saçlarımı tören ile kazıttım ve seanslar başlamıştı. Dayanılacak gibi değildi. Hodgin Lenfoma yabana atılacak bir hastalık değildi. Astım ilaçları kullanmaya başladım. Ciğerlerimde de sıkıntı oluyordu doktorlar bana kortizonlu ilaçlar veriyordu. Doktorlar ilik nakli yapılmasını istedi ve ben de derhal kabul etmiştim nasıl acılar çektim anlatamam.

 

Araştırmacı Dağıstanlı Recep; Ünlü sanatçı Açelya Elmas'ı tanıyıp raporları incelendiğinde tıbben yapılması gerektiğinin yapıldığını gördük. Biz nasıl destek verebiliriz? Nasıl yardımcı olabiliriz? Kombine protokol kombinasyonu uyguladık. Bitkisel destek zaten Tıbbı Tedavi ile birlikte olmalı, Doğru olan budur.  Açelya hanımın vücudunu güçlendirdik, hücrelerinin yenilenmesini sağladık. İkincisi en önemlisi yemek listesi. İnsanın yediği yemek hayati değerdir.

Kişi yemiyor ise dışardan destek ile ağızdan alınacak bitki özleri ve bitki tozları ile bunu gerçekleştirmek mümkündür. Kendisine özel bitkisel yağlar ve saf bitki özleri ve yaşam kurallarında yardımcı olduk.

Ben ayrıca Yalova Bitki bilimleri Derneği Başkanlığını da yapıyorum. Bazı bitkileri yüksek rakımlı yerlerden özel toplatıp yağlarını çıkartıyoruz. Bazen farklı ülkelerden temin ediyoruz.

Yıllarca uzun yaşamın sırlarını araştırdım. Evet, Dağıstan, Azerbaycan, Kazakistan, Japonya’da 100 yaşının üzerinde yaşayanlar ne yemekte ve nasıl bir yaşam formları var siz düşünün?