Kaliteli ve Temiz Hizmette Bir Marka

 

“Tırnak ve kirpik dendiği zaman ilk akla gelen yerin Nail Lash&Brow Bar olmasını istiyorum.” diyen başarılı işletmeci Alina Abrosimova, VipTurkey dergisine alanında uzman profesyonel bir kadro yapısıyla, müşterilerine her daim titiz bir hizmet vermeye odaklanmış olan Nail Lash&Brow’un kuruluş öyküsünü anlattı. Abrosimova, okuyucularımıza da güzel bir cilt için dikkat edilmesi gereken hususları anlatmayı ihmal etmedi.

 

Alina hanım, ilk önce sizi tanıyabilir miyiz? 

Aslen Rusya doğumluyum. Ortalama 10 yıl Kırgızistan'da yaşadıktan sonra İstanbul'a yerleştim. Son 6 yıldır ise İstanbul'da yaşıyorum. 

 

Nail Lash & Brow'u açmaya nasıl karar verdiniz? 

Kırgızistan, Ukrayna, Beyaz Rusya ve Moskova olmak üzere birçok ülkeden bu sektör ile ilgili sertifikalar aldım. Bu işe ilk önce 2013 yılında ipek kirpik uygulaması ile Kırgızistan'da başladım. Birkaç ay sonra İstanbul'a yerleşmem ile burada, ilgili sektörde birçok eksiklik olduğunu fark ettim ve küçük bir stüdyo açtım. İlk stüdyomda ipek kirpik ve tırnak alanında uygulamalar söz konusuydu. Zamanla daha çok uygulamanın yer aldığı bir işletme kurma fikri oluşmaya başladı tabi… Böylelikle Ekim 2019 'da Nail Lash Brow Bar ipek kirpik, kaş laminasyonu, protez tırnak, kalıcı oje, manikür, pedikür, masaj, cilt bakımı gibi birçok hizmet ile faaliyete geçmiş oldu.

 

Ekibinizi nasıl oluşturdunuz? 

Yabancılar bu sektörde biraz daha profesyoneller açıkçası. Ekibimi kurarken en çok dikkat ettiğim konu; faaliyet gösterdiğim sektörde çok önemli bir yere sahip olması sebebiyle hijyen oldu. Bu nedenle ekip arkadaşlarımı da işinde titiz olan, temiz ve özenli çalışan kişilerden seçmeye dikkat ettim. 

 

İnsanlar neden sizi tercih etmeli? Diğer firmalardan sizi ayıran fark nedir? 

İşimize son derece özen gösteriyoruz, biraz önce de bahsettiğim gibi hijyen en önem verdiğimiz konulardan bir tanesi. Kullandığımız ürünleri misafirlerimize sunduğumuz hizmet kalitesini artırmak adına yurt dışından en kaliteli olanlarını seçerek veriyoruz. 

 

Okuyucularımıza güzellik ve bakım için ne gibi tavsiyeler verirsiniz? 

Gittikleri stüdyoları ve uygulamaları yapan uzmanlarını kesinlikle iyi seçmeliler. Son zamanlarda tırnak ve ipek kirpik gibi uygulamalar sosyal mecralarda son derece yaygın olarak karşımıza çıkmakta ve bu da insanları doğal olarak etkiliyor. Birçok kişi internette görerek bu uygulamaları kendi başına yapmayı deneyebiliyor. Halbuki, bir ipek kirpik yapımında ne kadar yapıştırıcı sürüleceği konusu dahi profesyonellik isteyen bir konu. Dolayısıyla bahsettiğim konu tırnak, ipek kirpik vb. her uygulama için geçerli. Bu uygulamaların hepsi yalnızca işinde uzman, sertifikalı profesyonellerce yapılmalı. 

 

Son olarak, geleceğe yönelik ne gibi planlarınız var?

Tırnak ve kirpik dendiği zaman ilk akla gelen yerin Nail Lash&Brow Bar olmasını istiyorum. Gerek İstanbul'un diğer semtlerinde, gerek diğer şehirlerimizde şubeleşmek öncelikli hedeflerimizden.