İkincisi düzenlenen Altın Taç Ödülleri önceki akşam Baltalimanı’ndaki Portaxe adlı mekanda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Kahya Medya prodüksiyon tarafından düzenlenen Altın Taç Ödül Törenine; Siyaset, Sanat ve İş Dünyasının tanınmış simaları ile gecede ödüle layık görünen çok sayıda sanatçının katılımıyla gerçekleşti. Yazılı basın dalında yılın en iyi cemiyet dergisi ödülü Vip Turkey’ e verildi. Ödülü Vip Turkey adına genel yayın yönetmeni Esra Şeker aldı.

 

 ‘Biz barıştığımıza göre herkes barışır’

 

Gecede Hande Yener, ‘Yılın Pop Kadın Sanatçısı’ ödülü aldı. Basın mensuplarıyla sohbet eden Hande Yener, İtalya’dan geldiğini söyleyerek, “Yirminci yılım ödüllerle başladı. İtalya’dan geldim klip ve albümün fotoğraflarını çektim çalışıyorum. Burdan stüdyoya gideceğim yenisi için arkadaşlara gösterceğim” dedi. Demet Akalın’ın kızı Hira’nın 6’ıncı doğum günü kutlamasına katılamayan Hande Yener, “Telefonla kutladım. Hediyede alamadım zaten dün geldim İtalya’dan” dedi. Demet Akalın’ın Fatih Ürek’in ablasının cenazesine gelmediği için tepki koyduğu Demet Akalın’a “Dedikocudu. Kafasında tilkiler dolaşıyor” derken, Demet Akalın da “Tatile götürdüm arkamdan dedikodu yaptın, çocuğuma beddua ettin” diyerek aralarında yaşanan gerilim hakkındaki sorular karşısında Hande Yener, “Barışırlar benim olaydan haberim yok. Sonuç olarak biz barıştığımıza göre herkes barışır diyoruz” dedi.

 

Yüzyılın Divası’ ödülünü kabul etmedi

 

Gecede ‘Yüzyılın Divası’ ödülünü Bülent Ersoy aldı. Bülent Ersoy’un salondaki masasındaki taht koltuğu dikkat çekti. ‘Yüzyılın Divası’ ödülü almak için sahneye çıkan Bülent Ersoy, ödülü kabul etmeyerek hocası olarak gördüğü Müzeyyen Senar’ın mezarına götüreceğini söyledi. Bülent Ersoy, “Yüzyılın Divası ödülünü alamam. Benim ustam hocam var. Sayın Müzeyyen Senar, ben bu ödülü ona mezarına götürmek istiyorum” dedi.

--