ATHENA BU YIL KOÇ SPOR FEST’İN

TEKİRDAĞ’DAN VAN’A UZANAN ROTASINDA

ŞARKILARIYLA FIRTINA ESTİRECEK!

Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest’in her yıl on binleri buluşturan sahnesi bu yıl Türkiye'de alternatif rock müziğin en başarılı ve önemli grupları arasında yer alan Athena’ya ev sahipliği yapacak. 2019 bahar etabı rotası Tekirdağ’dan Van’a, Hatay’dan Burdur’a, Antalya’dan Muğla ve Samsun’a uzanan Koç Spor Fest, bir yandan Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları ile olimpiyat ruhunu dalga dalga ülkemizin dört bir yanına taşırken, bir yandan da Türkiye’nin en büyük gençlik festivali sahnesinde üniversitelileri Athena’nın farkını her zaman ortaya koyan sahne performansı ile müziğe doyuracak.

2015’te Koç Spor Fest’in 10’uncu yılı kapsamında sahne alan Athena bu heyecanı 2. kez paylaşacak. Türkiye’nin dört bir yanına uzanan Koç Spor Fest sahnesinde ilk albümleri Skalonga’dan son albümleri Altüst’e kadar hit olmuş şarkılarının yanı sıra farklı müzik türlerini kendi tarzlarında yorumladıkları repertuvarları ile gençlerle buluşacak.

Büyük Konser Samsun’da: 19 Mayıs’ın 100’üncü Yılında Yürüyoruz Yolunda

Yıl boyunca 26 bin sporcunun 62 branşta mücadelesine sahne olan Koç Spor Fest’in Finalleri Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları’nın Samsun’a çıkışının 100. yılı vesilesiyle Samsun'da gerçekleşecek. Etkinlikler Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, On Dokuz Mayıs Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Koç Holding iş birliğiyle planlanan “19 Mayıs’ın 100. Yılında Yürüyoruz Yolunda” yürüyüşüyle başlayacak. Çok geniş bir katılım beklenen Büyük Halk Yürüyüşü’nün bitiminde kurulacak olan Koç Spor Fest sahnesinde Athena konseri düzenlenecek.

 

ATHENA KOÇ SPOR FEST ROTASI:

  • 18 Nisan 2019, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
  • 24 Nisan 2019, Van 100. Yıl Üniversitesi
  • 29 Nisan 2019, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi
  • 2 Mayıs 2019, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
  • 6 Mayıs 2019, Antalya Akdeniz Üniversitesi
  • 9 Mayıs 2019, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
  • 13 Mayıs 2019, Samsun Tütün İskelesi