Ünlülerin Tercihi OPERA LED MASKE Türkiye’de

Minerva 108 Kurucusu Banu Gökyar ile Türkiye’ye getirdiği teknolojiler hakkında konuştuk.

Banu Hanım, ilk önce sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

İlkokul eğitimimi Almanya’da, Ortaokul lise öğrenimimi Özel Tarhan Koleji İstanbul’da tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi San Francisco Golden Gate University’de işletme üzerine aldım. İngilizce, Almanca ve Fransızca biliyorum. Okul bittikten sonra Türkiye’deki çeşitli uluslararası reklam ajanslarında çalıştım. Daha sonraki yıllarda üretim ve ihracat odaklı aile şirketinde çalıştım. Şimdi Minerva 108’i kurarak inovatif tıbbi cihazların ve teknolojinin ithalatı alanında faaliyet göstermeye başladım. Bunun yanı sıra boş vakitlerimde elimden geldiğince çeşitli STK’lara destek vermeye çalışıyorum. Amerika’daki öğrencilik dönemimden beri gönüllü Sahaja Yoga (Meditasyon) eğitmenliği yapıyorum. En son Sarıyer Belediyesi bünyesinde 4,5 sene boyunca imkanları kısıtlı kadınlara gönüllü olarak Sahaja Yoga dersi verdim. Bunun son 1.5 yılında Mor Dayanışma ile iş birliği yaptık ve zor şeyler yaşayan kadınlarda ruhları bir nebze tamir olsun ümidiyle derslere katıldı. Bu benim açımdan duygusal bir tecrübeydi. Geçen sene Tanfer Health and Aesthetics’de de gönüllü Sahaja Yoga, meditasyon dersleri verdim. Bunun dışında ağırlıklı olarak Fransızlardan oluşan uluslararası bir grupla Lübnan’a gidip küçük çocuklara içsel barış seminerleri verilmesine katkıda bulundum. Geçmiş yıllarda Alganesh Fessaha yönetimindeki Ghandi Charity ile Afrika’da Benin ve Togo’ya gidip oradaki zor durumda olan anne ve çocuklara yönelik sürdürebilir Gıda yardımı projelerine katıldım. Farkındalık yaratmak amacıyla, Sokak Hayvanları yararına çektiğim SOKAK isimli belgesel hala İZ TV’de yayınlanmaktadır. İş ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinden kalan zamanlarda seyahat etmeyi ve spor yapmayı seviyorum. Fırsat buldukça Himalayalara gidip meditasyon yapmayı seviyorum. Kar kayağı yapmak ve tropikal bir yerlerde tüplü dalış yapmak keyif aldığım sporlar arasında.

Minerva108’in Türkiye Distribütörüsünüz. Bu yola nasıl girdiniz?

Minerva108’i Almanya’daki bir laboratuvar zincirinin Türkiye ortaklığı olarak kurduk fakat daha sonra Almanya’nın da yönlendirmesi ile farklı inovatif cihazların ithalatına da yöneldik.

Minerva108 tıbbi alanda, yurt dışında bulunan çeşitli teknolojilere erişim sağlamasıyla tanınmış bir marka. Şimdiye kadar Türkiye’ye getirdiğiniz teknolojilerden neler?

Opera LED Mask’ın yanı sıra, henüz Türkiye’ye getirdiğimiz ve yakında piyasaya süreceğimiz AMMOS cihazı var. Almanya’da laboratuvar testleri erişimi sağlıyoruz. Bunların dışında çeşitli inovatif zayıflama cihazları getiriyoruz. Tek yetkilisi olarak getirdiğimiz tüm bu cihazlar, profesyonel kullanım içindir. 

Türkiye’ye en son getirdiğiniz teknoloji ürünü, Hollywood ünlülerinin tercihi olan Opera LED Mask oldukça merak konusu. Hakkında bilgi alabilir miyiz? Ne işe yarıyor?
Türkiye’de çeşitli LED cihazları mevcut olduğu halde, Kardashian'ların, Paul Pogba, Jessica Alba, Victoria Beckham, Kate Hudson, gibi ünlülerin güzellik sırları Opera LED maskesini Türkiye’ye getirmek istedik çünkü diğer gençleşme ve güzelleşme yöntemlerinden farklı olarak acısız, ağrısız, iğnesiz ve uygulanan kişinin doğal ifadesini bozmuyor. Aslında Hollywood oyuncularının Opera LED Mask tedavisini tercih etmelerinin en önemli sebeplerinden biri bu. Kendilerini ünlü kılan yüz ifadelerini kaybetmeden gençleşmek onlar için önemli. İngiltere’nin önde gelen, meşhur plastik cerrahları da bu tedaviyi sunuyor ve öneriyor. Opera LED Mask tedavisini tercih eden ünlü Manchester United futbol starı Paul Pogba örneğinde de görüldüğü gibi yurt dışında sadece kadınların değil, erkeklerin de tercih ettiği bit metot, özellikle tıraştan ötürü tahriş olma problemleri varsa mavi ışıkla tedavi tercih ediyorlar.

DÜŞÜK ENERJİ İLE YOĞUN SONUÇ

Opera; düşük güçlü LED, galvanik akım ve oksijen terapisi ile donatılmış kapsamlı bir cilt bakım maskesidir. Ergonomik tasarımı sayesinde ciltle daha yakın temas kurup, ciltte yanma hissi yaratmadan, düşük enerji ile yoğun sonuç elde etmenizi sağlar. Yapılan kırmızı ışık uygulaması sonucunda kişi kendi 10 sene önceki haline benziyor. Dolgu ve benzeri başka yöntemlerle kişilerin çene yapısı veya yanak yapısı değiştirilerek daha genç bir görüntü elde edilmeye çalışılıyor oysa Opera LED Mask tedavisi ile doğal kolajen salınımı tetiklendiği için, yirmili yaşlarda salgılanan ama ileriki yaşlarda azalan kolajenin, yara iyileştirme yöntemi ile tekrar salgılanması ve kişinin dudak üstü, göz çevresi, yanaklar, gıdı, boyun ve sinesinin gençleşmesini sağlıyor. Bu bir günde olmuyor, 10 seansta yavaş yavaş oluyor ve dışardan enjekte edilen malzemeden farklı olarak kişinin kendi kolajeni üretilmeye başlandığı için, kendi ile oynamış gibi durmayan adını tam koyamadığınız bir gençleşme, güzelleşme sağlıyor. Tedavi sırasında lazer ve benzeri uygulamalardaki gibi herhangi bir yanma soyulma söz konusu değil. Hiçbir acı hissetmeden sonuç alınıyor. Opera LED mask piyasadaki diğer LED maskelerden çok farklı, zaten söz konusu ünlülerin kendi instagramlarında paylaştıkları da OPERA LED markalı maskedir.

AKNE ve LEKE TEDAVİSİNDE ETKİLİDİR

Genel akne tedavisi için kırmızı ve mavi LED fototerapinin kombinasyonu kullanılır. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki; pürülan olmayan aknelerin yüzde 34.28'i ve pürülan aknelerinin de yüzde 77.93'ü düzelmiştir. İkinci olarak, kan dolaşımı yoluyla iyileştirmenin zor olduğu gözün etrafındaki kırmızı sivilce izleri ve yara izleri ve lekeler için de etkilidir. Üçüncü etkisi ise, hücre metabolizmasının teşviki, mitokondri ve kolajen üreten fibroblastları aktive eder. Dördüncü olarak, çeşitli solüsyon ve kozmetiklerin absorpsiyon sinerjisi vardır.

Banu Hanım, son olarak Minerva108 olarak 2020 yılında Türkiye’ye getirmek istediğiniz teknolojiler hakkında ipucu alabilir miyiz?

Yeni getirdiğimiz ve 2020’de piyasaya süreceğimiz diğer inovatif cihazın markası AMMOS.

AMMOS nedir?

Kadınlar yaş aldıkça farklı vajinal problemler de ortaya çıkar. Bu problemlerin nedeni vajinal duvarlarda elastin ve kolajen liflerinin zayıflaması, hormon sorununa neden olan hücrelerin düşük aktivitesi ve kan dolaşımın kesilmesidir. Ammos, cerrahi olmayan, müdahale gerektirmeyen ve ağrısız bir yöntemdir. Yaşı ilerlemiş hanımların idrar kaçırma problemlerini tedavi eder. Özellikle normal doğum yapmış bayanlarda sıkça rastlanan bu problem, zannedildiğinden daha da yaygındır. Ameliyatı zor ve pek çok hanım bundan korkuyor dolayısı ile yaşam kalitesi biraz daha düşük olarak hayatını devam ettirmeye alışıyor. İyice ilerleyen yaşlarda artan idrar kaçırma sorunundan ötürü devlet bez yardımında da bulunuyor. Ammos cihazındaki teknoloji sayesinde, Jinekologların uygulaması ile ameliyatsız, acısız, lazersiz olarak hanımların tedavi edilmesi ve idrar kaçırmanın tamamen durması mümkün. Almanya ortağımız orada bu uygulamaya başladı ve şu ana kadar tedavi gören hastalarda yüzde yüz sonuç alındı. Tedavi sonucu oluşan yüksek kas kontrolü sayesinde problem çözülüyor. Ürünü piyasaya sürdüğümüzde zaten duyurumunu yapacağız ama hastalar uygulama yapan hekim ve sağlık kuruluşlarını website’mizi takip ederek de öğrenebilecekler. Bilgi için : (0212) 299 98 34