Bu ay harika geçen Dubai seyahatimi anlatmak istiyorum sizlere. Dubai maceram tabii ki THY ayrıcalığıyla başladı! Uçuşumu Türk Hava Yolları Busıness Class ile yaptım ve THY'ye bir kere daha hayran kaldım. Gerçekten bu işte son noktalar! Personelin kalitesi, ilgisi, pratikliği, lezzetlerin enfesliği dört dörtlüktü! 4 saatlik uçuşu ekibin güler yüzü ve ilgisiyle muazzam bir şekilde tamamladım! deyim yerindeyse gerçekten THY bu işte son nokta.Uçuşlardaki konfor kalite personel lezzet enfesti! 

 

Uluslararası alanda gururumuz olan THY'yi dünya standartlarındaki hizmet kalitesi nedeniyle gerçekten tebrik ederim.

 

Gelelim Dubai'ye... 

 

Bir Arap ülkesi olmasına rağmen son derece modern bir yer. Dubai'nin şatafatlı, abartılı kültürünü kapitalizm dahi değiştirememiş. İnsanlar birbirine gerçekten çok saygılı! Özellikle Türkler'i çok şaşırtan bir saygı anlayışları var. İnsan keşke bizim ülke de böyle olsa demekten kendini alamıyor doğrusu!

 

Dubai'ye ilk kez gittiyseniz öncelikli yapmanız gereken şey safari turu. Muhteşem bir deneyim; hayatımda ilk kez katıldım ve bayıldım! 

 

Evinizin ya da otelinizin önünden dev Jeep'lerle teslim alınacaksınız ve çölün derinliklerinde çılgın Arap şoförler ile biraz adrenalini tadacaksınız. Mistik bir havası da var. Tabii ki çöl üstünde atv turu da yaptım. Acayip keyifliydi! 

 

Önce safari yapın dedim ama sanmayın ki koca ülke bir çölden ibaret! Burası 7/24 yaşayan bir yer! Gündüz güneşi, denizi, beachleri; gece kulüpleri, partileri ve eğlencesi pek şaşaalı! 

 

Alışverişi unutmam imkansız elbette! Dubai Mall, dünyanın en büyük alışveriş merkezi. İçerisinde dev boyutlarda bir akvaryum dahi var.

 

Dubai’nin gündüz en önemli keyfi iklimi sebebiyle deniz güneş. Her gün farklı bir beach’i tercih ettim. Aralarında en çok dikkatimi Rixos'taki El Chiringuito çekti! Beach club eğlencesi arayanlara tam bir Ibiza kafası yaşatıyor. İtalyan mutfağı ağırlıklı mekan, perşembeden itibaren tıka basa doluyor. 

 

Ben Cuma akşam üstü partisine katıldım. Sanki Bodrum Maça Kızı ruhu canlanmıştı burada! Haliyle hiç yabancılık çekmedim :) 

 

Bir diğer favori mekanım ise Nikki Beach oldu! Şehrin uzak bir noktasında bulunan Nikki'de, cuma günleri düzenlenen brunch'lar çok keyifli. Dj performansının yanı sıra canlı trampet davul ve saksafon şow enfesti. Her ezgiyi yaşatıp, her telden eğlence sundu bize. Yalnız buradaki parti, bildiğiniz akşam üstü happy hourları gibi değil! Gün boyu hiç aralıksız eğlence var burada! Eğlencenin içine huzur gömülmüş mekanlar vardır ya işte Nikki öyle bir yer. Bu nedenle en çok burayı sevdim diyebilirim; çünkü uzun zamandır kendimi bu kadar özel hissetmemiştim! 

 

Dubai’de akşam dendiği zaman bir sürü alternatif arasından size önerebileceğim tek mekan; 40 Kong! H Dubai'nin 40. katında yer alan, kentin çarpıcı panoramik manzaralarına sahip olan mekan gün batımı keyfiyle başlıyor ve ilerleyen saatlere kadar devam ediyor. Çok şık, çok romantik ve tabii ki çok lezzetli bir mekan... Hem damağınıza hem kalbinize imza atan bu mekanı deneyimlemeden Dubai'den dönmeyin derim!