Grand Pera’da Emek Sahnesinde Musa Göçmen Senforock Orkestrası eşliğinde Cem Karaca şarkıları yankılanacak. Türk rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca, doğumunun 74. yılına özel düzenlenen bir programla kültür ve sanatın buluşma noktası Grand Pera Emek Sahnesi’nde anılacak. Anadolu rock müziğinin kurucuları arasında yer alan Cem Karaca’nın unutulmaz şarkıları, 5 Nisan Cuma günü, besteci ve orkestra şefi Musa Göçmen yönetimindeki Senforock Orkestrası eşliğinde yeniden sevenleriyle buluşacak.

Senforock Orkestrası, rock severlere harika bir müzik şöleni sunacak

Bugüne kadar senfonik konserler yöneten ve önemli kayıtlar gerçekleştiren besteci ve orkestra şefi Musa Göçmen’in senfonik rock projesi olan Senforock Orkestrası eşliğinde Anadolu rock müziğinin usta ismi Cem Karaca, dillere pelesenk olan efsane şarkılarıyla anılacak. Güçlü bir rock kültürü yaratılmasında öncülük eden Cem Karaca’nın şarkıları, yepyeni senfonik düzenlemeleriyle 5 Nisan Cuma günü saat 20.00’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde rock severlerle bir araya gelecek. 

Türk rock müziğinin unutulmaz ismi Cem Karaca hakkında;

5 Nisan 1945 yılında İstanbul’da doğan Cem Karaca, “Islak Islak”, “Resimdeki Gözyaşları”, Tamirci Çırağı”, “Sen de Başını Alıp Gitme”, “Bence Artık Sen De Herkes Gibisin”, “Bu Son Olsun” gibi unutulmaz şarkılara imza attı. Anadolu Rock müziğinin öncüsü olan usta sanatçı, yaşamı boyunca Apaşlar, Kardaşlar, Moğollar, Dervişan ve Edirdahan gibi pek çok önemli müzik grubun içerisinde yer aldı. Müzik kariyerine sığdırdığı 11 albümün yanı sıra birçok dizi, film ve tiyatro oyununa da imza atan Karaca, 8 Şubat 2004’de hayata ve sevenlerine veda etti.