Kendi adıyla kurduğu “Cerenimo” markasıyla moda sektörüne giriş yapan başarılı işlerle adından söz ettiren ve cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Ceren Bahadır Hatipoğlu ile anneler gününe özel keyifli bir röportaj gerçeşleştirdik.

Anne olmanın en güzel yanı nedir?

Koşulsuz sevginin ne demek olduğunu çocuğunuz doğunca anlıyorsunuz sadece. Çocukların inanılmaz güzel ve sizi iyi eden bir enerjileri var. Oğlum benim yaşam enerjim. Her şeyin en yalın halinin bile çocuğunuz ile anlam bulduğu, size farklı duygu yoğunlukları yaşatan başka hiçbir şey olamaz bence.

Anne olmak, devam etmekte olan hayatınızı ne ölçüde etkiledi?

Tabi ki hem iş hem sosyal hem de özel hayatınızı etkileyen bir durum. Çocuk yetiştirmenin birbirinden farklı dönemleri var. Tam biri bitti derken diğeri başlıyor ve bu süreç yorucu bir tempoya neden olabiliyor. Çalışma sırasında ona olan özlemim, onunla vakit geçirmemek ve hayatında kaçırdıklarımı düşündüğüm zaman üzülüyorum fakat zamanla kendinize bir düzen oluşturuyorsunuz, böylece hayatınızın her anını çocuğunuzla dolu dolu ve keyifli bir şekilde yaşıyorsunuz.

Çocuklarınızı yetiştirirken en önem verdiğiniz noktalar nedir?

Çocuğunuz sizin ve ailenizin birer kopyası oluyor, oğlumu yetiştirirken onun birer birey olduğunu çeşitli görevler ve sorumluluklar vererek aldığı kararları ve kararlarının bilincine varabilmesini deneyimletiyorum. Kendini bilen birey olması ve öz farkındalığının olması benim için çok önemli. İlgilendiği, deneyimlemek istediği her şey için elimden geldiğince ona fırsatlar sunuyorum. Oğlum Tuna şimdiden sorumluluk alabilen ve duyarlı bir çocuk oldu.

Anneniz gibi bir anne misiniz? Çocuklarınızı yetiştirirken aynı yöntemleri uyguluyor musunuz?

Bunu tam olarak bilmiyorum aslında, 3. bir kişinin bu soruyu cevaplaması lazım ya da anneme sorabiliriz, ama oğlumu yetiştirirken annemden öğrendiğim her şeyin üzerine kendi bilgi ve birikimlerimi kullandığım bir gerçek. Oğlumu büyütürken annemin ve kayınvalidemin etkisi ve yardımı bana çok büyük.