Dizi ve oyun sektörünü buluşturan Türkiye’de ilk örnek niteliğindeki proje ile Zula oyuna Çukur haritaları eklenirken, hayranları “Cumali Koçovalı” ve “Azer Kurtuluş” karakterleriyle oyunda kendi maceralarını yaşayacak.

3 sezondur adını zirveye yazdıran ve dünyada farklı coğrafyalarda pek çok ülkede beğeniyle izlenen Ay Yapım imzalı, sevilen dizi “Çukur” ile InGame Group tarafından geliştirilen, 100’den fazla ülkede, 11 dilde, 26 milyonun üzerinde oyun meraklısı tarafından oynanan MMOFPS oyunu “Zula”, bir ilke imza atıyor.

InGame Group ve Ay Yapım’ın iş birliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, 1 Ekim’den itibaren Çukur Haritası Zula’da yer alacak. 1 Kasım’dan itibaren ise dizinin iki sevilen karakteri “Cumali Koçovalı” ve “Azer Kurtuluş”un, oyuna dahil edilmesiyle, Türkiye ve yurt dışındaki milyonlarca Zula oyuncusu, Çukur heyecanını Zula içinde yaşayabilecek.

Oyun ve dizi sektörünü bu kapsamda birleştiren ilk niteliğindeki projenin ayrıntıları, Nonstop Zula Espor Merkezi’nde InGame Group Kurucu Ortağı Burak Gözalan, Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay, Çukur dizisi oyuncuları Necip Memili ve Cihangir Ceyhan’ın katıldığı basın toplantısında açıklandı.

Cumali Koçovalı” ve “Azer Kurtuluş” oyun karakteri oluyor

Çukur’un sevilen karakterlerinden Cumali Koçovalı’yı canlandıran Necip Memili, “Zula’nın Tüm Türkiye’de milyonlarca insan tarafından keyifle oynanan bir oyun olduğu için biliyorum. Bu nedenle bu projenin parçası olmak, dizideki canlandırdığım karakterin bir oyun karakterine dönüşmesiyle bir ilke imza atmak gerçekten heyecan verici” dedi.

Çukur’a bu sezon giren ve kısa sürede sevilen karakterlerinden biri haline gelen Azer Kurtuluş’u canlandıran Cihangir Ceyhan ise “Küçüklüğümde atari salonlarında çok vakit geçirdim. Dizideki heyecan oyunda da devam edecek, dizinin hem Türkiye’deki, hem de yurt dışındaki takipçileri Zula ile Çukur heyecanını her an yaşayabilecekler” diye konuştu.