AMELİYATSIZ YÜZ GERMEK ARTIK ÇOK KOLAY

Dr. Hüseyin Tırman, Nişantaşı kliniğinde uyguladıkları, ameliyatsız yüz germede son teknoloji ürünü olan ‘Endolift Lazer Ağı’nı anlattı.

 

Endolift Lazer Ağı Nedir?

2018’in son günlerinde ameliyatsız yüz germede gelinen son nokta olan bir cihazla tanıştık: ENDOLİFT LAZER AĞI. Bir ağ şeklinde cildimizin altında gezen lazerler ısıyla birlikte hızla cildimizi küçültüyor. Yüz, çene, boyun bölgelerindeki sarkmalarda ve gözlerin altındaki torbalarda, cildin kesildiği ve gerildiği cerrahi operasyonlara yeni bir alternatif ortaya çıktı. Lazer destekli tedaviler için FDA onayına sahip bu uygulamayla bir saatte ve bir seansta doğal sonuçlar elde edebiliyoruz. Amaç gevşemiş ve sarkmış cilt tabakasını toparlamak ve inatçı kırışıklıklarımızı açmak. Gevşeme ile birlikte kaybettiğimiz yüz hatlarımız ve yüz ovalimize hızlıca kavuşmak ENDOLİFT LAZER AĞI’yla artık mümkün.

 

Endolift Lazer Ağı Nasıl Yapılır?

ENDOLİFT LAZER AĞI klinik ortamda yapılıyor. Cilt altına fiber optik ile girildikten sonra lazer enerjisi verilen cilt küçülüyor, uygulama esnasında kullanılan özel soğutucu hissedilen acı hissini neredeyse yok ediyor. Hastanın aynı gün içerisine sosyal hayatına devam edebiliyor olması, herhangi bir korse kullanımı ya da istirahat süresine gerek duyulmaması yönüyle de oldukça konforlu bir uygulama.

 

Endolift Lazer Ağı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

ENDOLİFT LAZER AĞI kaybedilen yüz ovalinin geri kazanılması için gıdı, yüz ovali ve yanaklara, torbalanmalar ve göz kapağı düşüklüğü için göz çevresine, yatay kırışıklıkların giderilmesi için boyun bölgesine uygulanabiliyor. Bunun yanı sıra vücuttaki gevşeme ve sarkmalardan kurtulmak için de kullanılıyor.

Özellikle daha önceden yapılan ve problem yaratan kalıcı dolgu ve yağ enjeksiyonları bu yöntemle, içerden eritilerek hastaların çözümsüz olarak bildikleri sorunlarda da etkili bir sonuç üretebilmektedir.

 

Endolift Lazer Ağı’nın Farkı Nedir?

ENDOLİFT LAZER AĞI’nın en önemli avantajı çok hızlı yanıt veriyor olması. Uygulamanın hemen sonrasında bile değişiklikleri gözlemleyebiliyoruz ve 3-6 ay bandında cilt altında kollajen üretimi devam ediyor. Yüzünde radikal değişikliklerden hoşlanmayan ve daha dinç sağlıklı ve daha genç bir görünüme sahip olmak isteyenler için ideal bir yöntem. Cildin elastikiyetini ve kalitesini arttırır.

 

Kimlere Endolift Lazer Ağı kimlere uygulanabilir?

Yıllar geçtikçe cildimiz, sahip olduğu kollajen ve nemi kaybeder bu da gevşeme ve sarkmalarımızın oluşmasına ve kırışıklıkların oluşmasına yol açar. Kadın, erkek her yaş grubuna ve her cilt tipine ihtiyaçları doğrultusunda uygulama yapılabilir. ENDOLİFT LAZER AĞI hem yaşla gelen gevşeme sarkma problemlerinde, hem de genç hastalarda ani kilo alışverişine bağlı gevşeme ve sarkmalarda oldukça etkili