‘2020 moda trendlerini oluşturmayı gençlere bırakıyorum’

Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden, İş insanı ve başarılı ressam Eda Erdoğan, ve özellikle şık giyim tarzıyla adından çok söz ettiren bir isim. Biz de 2019 yılı ile ilgili izlenimlerini ve yeni yıla dair beklentilerini bizimle paylaşan Eda Hanım ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Eda Hanım, öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

Yıllardır sürekli koşturan, üreten bir insanım. Bu hayatta en değer verdiğim ve önceliğim daima  ailem olmuştur. Sonrasında tabiki dostlarım, dostluğada çok önem veririm. Sosyal sorumluluk projeleriyle de yakından ilgileniyorum. Bu gibi projelere destek olmak, ihtiyaç sahibi olan insanların hayatına dokunmak bana huzur veriyor.

Peki Eda Hanım, bu yıl kendinize ne kadar vakit ayırdınız?

Bu yıl sanki bana yetmedi. Bir çok yapmak istediğim projeler, yatırımlar, gitmek istediğim yerlere kısmen yetişemedim. Her sene olduğu gibi önümüzdeki seneye erteledim. Sosyal yaşamımda da çok sevdiğim dostlarım var. Onlarla vakit geçirmeyi seviyorum. Ama tabiki istisnasız en sevdiğim şey çocuklarımla vakit geçirmek çünkü onlar benim en büyük servetim ve destekçim. Onun dışında kendimle de vakit geçirmeyi çok seviyorum. Ayrıca avukat olan kızım Dilara Erdoğan ile vakit geçirmenin tadına doyamıyorum hem eğlenceli,  hem zeki bir kız beni adeta motive ediyor.

Geçtiğimiz sene çok başarılı bir çıkışla arkadaşlarınızla birlikte ilk serginizi yaptınız. Acaba yeni bir sergi çalışmanız var mı?

Evet ilk sergimiz EGO ART olarak açtık. Eserlerimiz çok beğenildi farklı tekniklerle, değişik hikayelerle pekiştirdik bu sanat severlerin çok ilgisini çekti yeni bir sergi çalışmazı var mı diye sordunuz, evet inşallah bunun için ciddi bir çalışma içersindeyim bu defa kişisel bir sergi olacak.

Şık giyim tarzınızla dikkat çeken  bir hanımefendisiniz.Sizce 2020 yılının giyim trendleri neler olacak?

Moda alanında ülkemiz  her geçen gün gelişiyor. Eskiden Türkiye’de sayılı modacılar var iken, şu anda pek çok gencimiz bu alana eğiliyor ve çok güzel işler çıkarıyorlar. Belki size  yakın bir zamanda güzel bir sürpriz ile karşınıza çıkabilirim beklemede kalın derim.

Yeni yıl,yeni umutlar. Eda hanım, 2020 yılından neler bekliyorsunuz?

Her yeni yılda  hep aynı beklentide oluyoruz sanırım. Öncelikle şahsım ve tüm sevdiklerim adına sağlık, huzur, mutluluk ve başarı diliyorum. ülkemiz için de İnşallah yeni yıl, barış ortamı, huzur ve mutluluk getirir.Tüm hayallerimize kavuşacağımız bir yıl olmasını temenni ediyorum.