HEDEFİMİZ  DAHA ÇOK OKUL AÇMAK

Else Plastik Yön. Kurulu Üyesi Elçin Erez ile iş yaşamı ve üyesi olduğu Bizim Çocuklarımız Derneği hakkında konuştuk.

Elçin hanım ilk önce sizi tanıyabilir miyiz?

1972 yılında İstanbul’da doğdum. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme’den 1996 yılında mezun oldum. 1994 yılında öğrenciyken aynı zamanda denizcilik sektöründe iş hayatına başladım. 15 yıl Sigorta Acentesi olarak çalıştım. Halen aile şirketimiz ve ortağı olduğum Else Plastik San.A.Ş’de çalışma hayatıma devam etmekteyim. Aynı zamanda Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyesiyim. Amacımız maddi durumu yetersiz ailelerin çocuklarının okul öncesi eğitimlerini alabilmeleri için anaokulları açmak.

Else Plastik San.A.Ş şirketinin ortağı ve aynı zamanda Bizim Çocuklarımız adlı derneğinde yönetim kurulu üyesisiniz. Bizim Çocuklarımız derneği bugüne kadar ne tarz projeler gerçekleştirdi?

Ben derneğimize yaklaşık olarak 1,5 yıl önce katıldım ve katılmamdaki en büyük neden ise Türkiye’de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak olmuştur. Derneğimiz, bir çok yemek organizasyonları ve kültürel geziler düzenleyerek daha çok bağış toplamayı hedeflemektedir. Bu sayede hem iç turizme katkı sağlıyor hem de anaokulları açarak çocuklarımıza okul öncesi eğitim almalarını sağlıyoruz.

Elçin hanım, bunca işin arasında bir yandan da İstanbul Üniversitesi’nde sosyoloji bölümünde eğitim görmektesiniz. Kendinize ve ailenize nasıl vakit ayırıyorsunuz?

Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de yaşı yoktur diyerek İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü 3.sınıfta eğitim görmekteyim. Ayrıca İstanbul Cervantes Enstitüsü’nde İspanyolca kursuna devam etmekteyim. Biri üniversite öğrencisi diğeri de üniversiteye hazırlanan 2 kızım var. Bu kadar yoğun bir tempo içerisinde olsam da kızlarımla beraber sık sık yurtiçi ve yurtdışı dışı gezileri yapmaktayım. Seyahat etmek, insanın zihnini açan ve geliştiren, dünyaya, yaşama ve insanlara farklı bir açıdan bakmamızı sağlayan bir süreçtir. Daha çok mutlu ve pozitif olmak için her fırsatta seyahat etmeyi planlarım.

Son olarak, 2020 yılı için gelecek planlarınızı öğrenebilir miyiz?

Mutlu ve huzurlu bir yıl olmasını dilerim.