Melissima ile Kış Boyu Cilt Bakımı!

Uzun yıllardır İstanbul Bağdat Caddesi’nde hizmet veren güzellik ve yaşam merkezi Melissima’nın kurucusu sevgili Elif Karakışla ile kış boyu cilt bakımı üzerine konuştuk.

 

Elif hanım öncelikle pırıl pırıl parlayan bir cilt herkes için mümkün mü?

Sağlıkla parlayan ciltler hepimizin hayali ve herkes için mümkün. Cildine özen gösteren, düzenli bakımını sağlayan herkes için.

 

Peki pırıl pırıl parlayan bir cilt için ne yapmalı?

Bunun iki boyutu var. Evde cildinizin ihtiyaçlarına uygun doğru ürün protokolü kullanmak, sabah cildi ölü deriden arındırmak, antioksidanlar ve peptidler ile beslemek ve türlü ışıklardan korumak. Kış döneminde retinol uygulamak ve cildi uyarmak. Ayrıca ayda bir defa derin cilt temizliği, belli dönemlerde de cildi derinlemesine besleyen ve onaran, düzenli yapıldığında lifting sağlayan antiaging bakımlardan faydalanmak. 

 

Yaşa göre cilt bakımı ritüelleri de değişiyor mu?

Elbette ilerleyen yaşlarda cildimizde kolajen seviyesi ne yazık ki düşüyor. Bununla birlikte cilt doğal ışıltısını kaybediyor. İnce kırışıklıklar boy göstermeye başlıyor. Artık mimik yapmaktan kaçınır olmaya başlıyoruz. İşte tüm bu gelişmeler için bedeni hem ağızdan doğru antioksidan takviyelerle beslemeli, hem de cildi fraksiyonelradyofrekans gibi işlemler ile uyarlamalı ve de topikal olarak da beslemeli.

 

Daha erken yaşlarda ise sivilce izlerinin vakitlice onarılması, kişiye güneşten koruma, cildini düzenli evde temizleme alışkanlığı kazandırmak da çok önemli. Genç ciltlerde daha fazla yağlanma yaşanıyor, siyah noktaların temizliği için 3-4 haftada bir uzman estetisyenimizin yapacağı bir temizlik kız erkek her genci rahatlıyor.

 

Melissima’da cilt bakımı için uyguladığınız işlemler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Elbette. Öncelikle cilt temizliği diyoruz. Aquaex3 ve Aquapeel markalarından medikal cilt temizlik sistemlerimiz var. Bu vakumlu sistemler, cildi adeta süpürüyor ve açılan gözeneklerden aşağı özelolarak hazırlanmış muhteşem serumlar indiriyor. Parlamak, sıkılaşmak isteyenler için ideal. Mutlaka düzenli uygulanmalı.

 

Bunun dışında kombin bakımlar muazzam işlevsel!

Dünya’nın en başarılı cilt bakım markaları Genosys,GreenPeel,ObagiMedical, PhFormula, Schrammek, SkinCeuticals, Sothys Parisve ZO Skin Health kabinleri ile çalışıyoruz. Melissima tam bir farmakozmetik üssü gibi. Antiaginggündemin kalbi kabinlerimizde atıyor. Bu bakımlar kısa sürede çok iş yapıyor. Sadece tek bir cilt sorunu değil; 360 derece iyilik sağlıyor.

 

Bağ dokusu güçlendirici endermoloji sistemi LPG ile hem vücut, hem yüz 10 yılı aşkın süredir çalışıyoruz. Sımsıkı dolgun elmacık kemikleri için en sevdiğimiz sağlıklı yöntem.

 

Cildin yüzeyini başarıyla yenilememize destek olan en son teknoloji cihazımız Bloomea Zümrüt Işıltısı da muhteşem. Medikal cilt yenileme yapan; leke tedavisi, akne izleri ve skarlarda düzelme sağlayan,ciltte lifting de yapan harika bir sistem. Vücutta da çatlakta çok başarılı sonuçları var. Pürüzsüzlük isteyenlere düzenli Bloomea uygulamayı öneriyoruz.

 

FDA onaylı VenusLegacyradyofrekans sistemi ile yine sarkan yanaklar, belirginleşen gıdı hattı için acısız pratik çözümlerimiz var.

 

Sadece Melissima’ya gelebilenlere değil, gelemeyenlere de cilt danışmanlığı hizmetiniz var.
Evet yaklaşık 12.000 hastamız var bu şekilde bizden yıllardır destek alan. Hayal etmesi zor bir rakam; değil mi? Evde kullanabilecekleri tüm ürünleri kargo ile adreslerine yolluyoruz.Hafta hafta fotoğraf alıp takip ediyoruz gelişimi. Çok keyifli dönüşümlerimiz oluyor el ele.
Sosyal medya hesaplarımızda hikayelere yer veriyoruz, okurlarımız bizi takibe alırsa memnun oluruz.