ELİF TOMBAŞ İLE KURUCUSU OLDUĞU OLDUĞU ELFF OPTİK HAKKINDA KONUŞTUK.

 

Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için esastır.

 

Elif hanım, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1984 yılında İstanbul'da doğdum. Üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğuyum. Eğitim hayatımı İstanbul'da tamamladıktan sonra iş hayatıma da burada devam ettim.

Neden optik sektörü? Bu sektöre atılmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?
İş hayatıma bir optik mağazasında başladım. Zaman geçtikçe bu sektörde daha farklı ve daha kişiye odaklı işler yapma isteğim gelişti, buna uygun bir konsept yapmak için kendime zaman tanıdım ve bir kaç yıl içinde istediğim standartta bir mağaza açtım. 

Bünyenizde bulunan dünyaevi markalardan bahsedebilir miyiz?
Mağazamızda Cartier, Mont Blanc gibi klasik ve mücevher markaların yanında yerli üretim, kaliteli ürünlere de yer veriyoruz. Chopard'dan Police'e, Tom Ford'dan Moschino'ya Swarovski'ye kadar markanın koleksiyonlarına yer veriyoruz.

Mağazanızda en çok satışı yapılan optik ve güneş gözlüğü markaları nelerdir? Müşterileriniz tarafından seçilen bu markaların tercih nedenleri ne olabilir?

En çok sattığımız optik grupların başında Marius Morel ve alt markaları, klasik seven, mücevher tarzından vazgeçmeyenler için Swarovski, Cartier gibi markalar var. Güneş gözlüğü yelpazesinde çok farklı yaş grupları için çok fazla marka seçeneğimiz var. Genel olarak stylingini bizim yapmamızı isteyenlerden bir kaç ipucu aldıktan sonra, kendisini yansıtan ve memnuniyetle kullanacağı ürünü seçip veriyoruz.

Kendi bölgenizde birçok zincir mağaza olmasına rağmen, müşterilerinizin sizi tercih etmelerinin nedenleri nelerdir?

Bizim misafirlerimize sunduğumuz hizmet sadece bölgemizden farklı değil, sektörün genel anlayışından çok farklı. Her bir misafirimiz kendi evinin salonunda, kendine özel servisini alır şekilde karşılanıyor. İstedikleri ve ihtiyaç duydukları ürünlere en makul fiyat ve en kaliteli haliyle ulaşacaklarını biliyorlar. Müşteri memnuniyeti bizim için esastır. Böylece bu memnuniyetlerini eş dost arasında paylaşarak daha fazla duyulmamızı sağlıyorlar.

Son olarak, mağazanızda yapılan değişiklikler ve kampanyalarla ilgili müşterilerinizi nasıl bilgilendiriyorsunuz?

Elff Optik, her zaman en uygun fiyat ve en geniş koleksiyona sahip mağazalardan biri oldu. Buna istinaden de standart indirimlerimiz dışında özel günlerde, misafirlerimizin özel günlerinde farklı kampanyalarımız, indirimlerimiz oluyor. Kimi zaman da sosyal medya hesaplarımızdan bazı hoş sürprizlerle takipçilerimizi de memnun ediyoruz.