40 yılı aşan müzik kariyerinde, Caz ile Flamenko müziklerinde kendine özgü bir entegrasyon sağlayan, ünlü caz piyanisti Chano Domínguez, Chano Domínguez Flamenco Quartet ile 4 Mart Çarşamba akşamı saat 20:00’de Cemal Reşit Rey’de sahne alacak.

 

Dünyanın en iyi müzisyenlerinden bir olarak gösterilen İspanyol cazcı Domínguez, flamenko cazını da etkilemiş ve pek çok ünlü isimle çalışmıştır. Bu sanatçılar arasında; Paco de Lucía, Enrique Morente, Jorge Pardo, Carles Benavent, Martirio, Wynton Marsalis, Paquito d'Rivera, Jack DeJohnette, Herbie Hancock, Jerry Gonzalez, Gonzalo Rubalcaba, Michel Camino, Chucho Valdés, Joe Lovano ve George Mraz gibi isimler yer almaktadır.

 

Domínguez’in müziği; Lincoln Center Caz Orkestrası, WDR Cologne Big Band, Orquesta Nacional de España, Orquesta Nacional de Latvia, Orquesta de Cámara del Vallés ve Orquesta Nacional de Costa Rica gibi birçok topluluk ve orkestra tarafından icra edilmiştir. “Bendito” ile 2016 yılında dördüncü kez Latin Grammy'ye aday gösterilen sanatçı, Blas Cordoba ile yaptığı “El Kejio” kaydıyla da yapımcı, besteci ve piyanist olarak öne çıkmıştır.