GÜL YETKİN
En özel anlarınızı Emel Diamond ile ölümsüzleştirin

Mücevher, pırlanta, değerli taş, güven, değişik tasarımlar ama en önemlisi kalite ve yenilik kelimelerini bir arada taşıyan bir marka Emel Diamond. 2003 yılından buyana Emel Diamond’ın ne kadar başarılı işler  yaptığı ve markanın nasıl güçlendiği apaçık ortada. Tüm yenilikleri onların vitrininde görmek mümkün. Bizde bu başarılı markanın Yönetim Kurulu Üyesi Gül Yetkin ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.


Gül hanım bize kendinizden söz eder misiniz?
Evli ve 3 çocuk annesiyim. Aile işimiz olan pırlanta sektöründe ki yenilikleri yakından takip ediyorum. Her gün yeni birşeyler öğrendiğimi düşünüyorum ve zevk alarak yaptığım bir iş. Buda bana daha çok çalışmam için güç veriyor. Şirketimizi eşimle birlikte yönettiğimiz için hızlı kararlar verebiliyoruz. Dinamik bir yapıda çalışma olanağım oluyor. Oluşabilecek sorunların çözümlerini daha kolay bulmamı sağlıyor.

Emel Diamond’ın kuruluş hikayesinden bahseder misiniz?
2003 yılında ilk kızım Emel daha 4 aylıkken eşimle beraber karar verip kurduk. O nedenle ismi Emel Diamond. Çalışanlarımızla bir aile gibi şirketimizi yönetiyoruz.

Pırlanta sektörüne nasıl girdiniz?
Emel diamond sadece pırlanta ve değerli taşları altınla işleyen bir marka olarak kuruldu. İlk açıldığı günden beri pırlanta sektörünün içinde olduk.

Emel diamond konseptinden bahseder misiniz?
Konseptimizin içinde tüm pırlantalı ürün çeşitleri mevcut. Ama ben daha çok özellikle bu yıl Markiz damla kalp gibi kesimlerin ön planda olacağını düşünüyorum. Bu nedenle sade ama şıklığından ödün vermeyen ve gösterişli, iddialı modellerden oluşan yeni bir koleksiyon hazırladık.

Sizce mücevher hediye etmek neden eskimeyen bir gelenek?
Bence pırlantanın sonsuza dek değerini yitirmeden kalabilmesi çok etkili burda. Kişiye kendini özel ve değerli olduğunu hissettirmesi tabi ki birde mücevherin her kadının hayallerini süslemesi bu geleneğin yüzyıllar boyu devam eden bir gelenek olmasını sağlıyor.

Hazırlanan koleksiyonlarınızda nelere dikkat ediyorsunuz?
Biz Moda’nın gelip geçici olduğu kanısında olanların karşısına zamanın gücüne yenik düşmeyecek, zamanla asla değerini yitirmeyecek evrensel modellerden oluşan koleksiyonlarda çıkıyoruz. Bu nedenle her döneme, her akıma uygun ürün yelpazesini mücevher severler için tasarlıyoruz. 
 
Başarıyı nasıl tanımlıyorsunuz? Başarı konusunda bir sırrınız var mı?
Başarı, bir varış noktası değil; bir yolculuktur. Biz de bu anlayıştan hareketle kaliteyi vazgeçilmez öge kabul edip azimle çalışarak hedeflerimizi daima ileri götürmeyi amaçladık. Başarının ortak bir çalışma eseri olduğunu aklımızdan çıkarmayıp elde ettiğimiz her başarıya ekip arkadaşlarımızla birlikte imza attık.

Üretimlerinizin özel olması için neler yapıyorsunuz?
Üretimlerimizin özel olması için mücevherle ilgili gündemi sıkı sıkıya takip ediyoruz. Bunun için sosyal medya ekibimiz çalışmalarını sürdürmekte. Aynı zamanda pırlanta sektöründe adını duyurmuş gemologlar, tasarımcılar ve taş zanaatkarları ile özgün modelleri mücevher sevenlerle buluşturuyoruz. 

Kişiye özel tasarımlar yapıyor musunuz?
Evet, yapıyoruz. Bunun için kişiyi profesyonel tasarımcımızla görüştürüyor ve isteğini anlatmasını sağlıyoruz. Ürünün yapılma aşamasında da sık sık irtibat halinde oluyoruz. 

Yurt dışında mağazalarınız var mı?
Emel Diamond olarak yurt dışında mağaza açmak hedeflerimizden biri. Ancak yurt dışında mağazamız olmamasına rağmen Emel Diamond olarak katıldığımız uluslararası fuar etkinlikleri sayesinde dünyanın pek çok ülkesinde ismimizi duyurduk. Ayrıca mücevher sektöründe ihracat sıralamasında şu an için ilk 10 dayız.
 
İnsanlar neden Emel Diamond’ı tercih etmeliler?
Biz herkesin pırlanta sahibi olabileceğini ön planda tutan, kaliteden ödün vermemeyi ilke edinmiş ve kâr marjını geri planda tutan, üstelik her alışverişten sonra müşterisinden desteğini esirgemeyen güler yüzlü ve profesyonel ekibiyle hizmet veren bir firma olduğu için Emel Diamond tercih edilmesi gereken bir firmadır.
 
Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Mücevher sevenlere ufak bir hatırlatma ile sözümü tamamlamak istiyorum: Pırlantayı değerli kılan, ona ödenen yüksek meblağlar değil; onun kesimi ve taş kalitesidir.