Spor sevenlerin bu seneki adresi Backyard olacak...
 
Sobhabaharın gelmesiyle kış hazırlıkları başladı ve ilk olarak spor salonları dolmaya başladı. Bu sene en gözde mekan Mac Bebeköy içinde bulunan Backyard olacak bence. Ne zaman gitsem her zaman dopdolu; hem spor severlerle, hem de dışardan gelen müşterilerle. Arnavutköy ve Etiler semtlerinin ortasında kalan tarihi Fransız Yetimhanesi’nin etkileyici bahçesinde bulunan Backyard, bir şeyler içmek ve atıştırmak için keyifli bir ortam sunuyor.
Sabah 08.30 ile akşam 23.00 arasında tüm gün hizmet veren restoran, kahvaltı ve brunch için farklı yumurta seçenekleri ve sevdiğimiz klasik Türk lezzetlerini modern bir yorumla sunuyor. Öğle ve akşam yemeği için ise çeşitli salatalar, makarnalar ve ana yemek seçeneklerinden oluşan zengin menüsü ile öne çıkıyor. Spor sonrası veya İş çıkışı yemyeşil bahçesinde serinletici bir kokteyl veya bir kadeh şarabın tadını çıkarırken Aperitivo saatine özel paylaşımlık tapas seçenekleriyle günün yorgunluğunu atabilirsiniz…
Şef Beril Şanal Talun tarafından mevsimsel olarak organik malzemeler ile hazırlanan menüsü, sevdiğimiz sokak lezzetleri ve klasik seçeneklere gurme bir dokunuş eklerken, formuna dikkat edenleri de unutmuyor. Menüsünde, pek çok hafif alternatif ile beraber antreman sonrası için ideal olan atıştırmalıklar ve meyve suları da bulunuyor. Bebek Koyu’na tepeden bakan Backyard, kış sezonu boyunca ise sıcak ve samimi bir ortam sunan kış bahçesinde servis veriyor. Serinletici içecekler ve özel kokteyller eşliğinde leziz atıştırmalıkların keyfini çıkarabileceğiniz restoran, sosyalleşmek için rahat ve samimi bir ortam sunuyor.
Bebek Koyu’na tepeden bakan mekanda, ister manzaraya karşı barda yerinizi alın, ister çimlerin üzerindeki oturma alanlarında bahçenin keyfini çıkarın.
Bar kısmında Backbar...
Kış ayları boyunca Backyard’ın yanındaki tarihi sarnıç binasında bulunan Backbar, tiyatro, stand-up ve DJ performanslarına ev sahipliği yapan samimi ve sıcak bir lounge ve bar ortamında misafirlerini ağırlıyor.
Salı, Çarşamba, Perşembe ve Pazar günleri 17.00 ile 01.00 arası devam eden müzik, Cuma ve Cumartesi akşamları 03.00’a kadar devam ediyor. Backbar bu kış yine en popüler yerlerden olacak şimdiden benden söylemesi.