Şamdan... 
 
“Ah ne günler günler daha
Yaşanacak hem de doya doya
Gözlerin dolmasın sakın yanılıp da ağlama
Aylar yıllar asırlar var daha
Her yerde izin kalmış sanki her şeyde
Şu ağaç gölgesinde karşı sahilde
Masamda uzandığım suyla ekmekte
Sen olamasaydın eğer olmazdım ben de
Bazen gözle görülmeyen hayallerde
Bazen de gökkuşağının ötesinde
Bakarsın barışır geçmiş gelecekle
Karşılaşırız bir zaman tünelinde...”
 
Şarkı sözünden hangi mekanı yazacağımı anlar hemen müdavimler... Tabii ki bir döneme damgasını vuran efsaneden yani Şamdan’dan bahsediyorum... 
 
Gerçekten de ah ne günler, ne geceler, ne güzel anılar birikti orada... Ne şahane dostluklara, ne mucizevi aşklara, ne çok mutlu anıya şahitlik etti o mekan... Bazen bir bakışta kondu mutluluk gözlerimize, bazen bir dokunuşta... Şarkılar şarkılara, aşklar aşklara, mutluluklar mutluluklara karıştı orada... Hani derler ya, ‘duvarlar dile gelse de anlatsa’ diye... Gerçekten de bir mekandan fazlasıydı, yolu gece hayatından geçen herkesin kalbine imzasını atmıştı. 
 
Sonra son derece hüzünlü bir şekilde aramızdan ayrıldı. Bize de güzel anıları hatırladıkça yad etmek düştü... 
 
Bazı rüyalar hiç bitmez ya hani, işte o şarkının sözleri gerçek oldu; barıştı geçmiş gelecekle ve karşılaştık işte bir zaman tünelinde... Çünkü Şamdan ruhu geri döndü.
 
4. Levent İş Kuleleri’nde hizmet vermeye başlayan mekan, tecrübeli işletmeci Bülent Ilgaz ve sanayici iki kardeş olan Emre – Necmettin Karabacak ortaklığında bizleri o eski yıllara götürecek. 
 
Şamdan, dünya mutfağından spesiyal tatlarla oluşturulan öğle yemeği menüsü ile pazar hariç haftanın her günü misafirlerini ağırlayacak ve o unutulmaz eğlenceyi yeniden yaşatacak. 
 
Geçmişi yad edip, hayatınıza yeni anılar eklemek isterseniz Şamdan sizi bekliyor...