“Umarım ki 2020 yılında artık “Panik Butonu” uygulamamızı hiç bir kadın kullanmak zorunda kalmaz.”

 

ARMED Holding

İBRAHİM YILMAZ

 

Başarılı ve iş insanı, Armed Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yılmaz, şirketinin elektronik güvenlik alanındaki son çalışmalarını VIP Turkey dergisi ile paylaştı. Yılmaz, 1996 yılında kurduğu güvenlik şirketini bugün Türkiye’nin en iyi üç firmasından biri haline getirdi. Kurdukları güvenlik sistemlerinde emniyet müdürlükleriyle çalışan Armed, müşterisini asla yalnız bırakmıyor. Yılmaz, verdikleri hizmeti, “Biz sadece güvenlik sistemini kurup giden firmalardan değiliz. Bizim özelliğimiz, kurulumun ardından Türkiye’deki 500 bayimizle birlikte güvenlik sistemini sürekli izliyor oluşumuz” sözleriyle ifade ediyor. Ünlü iş insanı İbrahim Yılmaz, kurduğu film yapım şirketiyle yakın zamanda bir sinema filmi çekme hazırlıklarında. Ayrıca Armed Sinema Film Yapım Şirketiyle Yılmaz, Wilma Elles ile birlikte rol alarak güvenlik sistemleri ile Armed markasının tanıtımının yapıldığı bir reklam filmi çekti ve tüm ulusal kanallarda bu reklam filmi yayınlandı.

 

İbrahim bey ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinden sonra sizin için daha da anlam kazanan “Panik Butonu” uygulamanıza daha da önem verdiniz. Bu uygulamanın ayrıntıları nelerdir?

Biz bu uygulamayı daha çok eşinden şiddet gören kadınların o anda eşinden daha fazla zarar görecekleri korkusuyla bir yerlere ulaşamamasını ortadan kaldırmak ve aynı zamanda kapkaça ve tacize maruz kalan kadınlar için geliştirdik. Akıllı telefonlar için uygulama mağazalarından indirebileceğiniz bu uygulamadaki Panik Butonu’na bastığınız zaman tek tuşla, adres vermeden, biz sizin olduğunuz yeri tespit ediyoruz ve size polis yönlendiriyoruz. Bize adres vermek zorunda kalmıyorsunuz. Umarım ki 2020 yılında artık bu butonu hiç bir kadın kullanmak zorunda kalmaz.

 

Peki, iş hayatında “olmazsa olmaz” kuralınız nedir?

Benim için altın kural: “Hiçbir müşteri bize kızıp bizi terk edemez.” Yeni müşteriler kazanırken tek bir müşteriyi bile kaybetmem, bana çok para kazandırmamış da olsa... Benim bu işteki en büyük sevdam budur. Her bir müşterimi altın, elmas gibi görüyorum. Bu yüzden de sonuna kadar müşteri memnuniyeti diyorum.

 

2019 yılı sizin için nasıl geçti?

2019 yılı benim için oldukça verimli ve yoğun geçti. 2019 yılı içinde 5 ödül aldım, medya ile ilgili yeni yatırımlar yaptığım güzel bir yıl oldu. Her şeyden önce ailem ve sevdiklerimle huzurlu bir yıl geçirdim. 2020 yılının daha da başarılı ve güzel geçeceğine inanıyorum.

 

Peki, 2020 yılında Armed için planlarınız nelerdir?

Geçtiğimiz yıllarda güvenlik sektöründe hizmet veren çok büyük bir güvenlik sistemleri şirketini satın aldık. Hizmet verdiği bütün aboneler bizim şirketimize taşındı. Yine bu sektöre girmiş fakat bu sektörde daha fazla ilerleyemeyeceğini düşünen güvenlik sistemleri alanında hizmet veren şirketleri kendi bünyemize dahil ediyoruz, satın alıyoruz. Ve bu işi daha kapsamlı daha büyük bir hale getiriyoruz. Bununla birlikte yeni yılda bayi sayımızı da artırmayı hedefliyoruz. Ve buradan kazandığımızın bir kısmını yeni projelerimize sinema, turizm, medya ve gayrimenkul gibi çeşitli alanlarda yatırıma dönüştürmeye devam edeceğiz.