Gold Atlantic markasının akıllara ilk gelen Türk markası olmasını hedefliyoruz.
 

İngiltere’de yıldızı hızla parlayan Gold Atlantic’in sevilen ve güvenilen yatırımcısı ve yönetim kurulu üyesi İlayda Kiraz’a, yeni yıl ile ilgili dileklerini sorduk.

 

 

İlayda hanım 2019 yılı sizin ve Gold Atlantic için nasıl geçti?
2019 yılı benim için oldukça yoğun ve heyecanlı geçti. Yeni iş anlaşmalarına ek olarak, komite üyesi olduğum Caledonian Club’da da viski tadımı ve Noel Balosu gibi harika etkinlikler düzenledik. İş ve sosyal yaşamdan vakit kaldıkça da seyahat ettim. Bu sene deneyimlediğim coğrafyalardan aklımda en çok kalan Hindistan oldu.
2019 yılı Gold Atlantic için ise çok başarılı geçti. Brexit etkisinden ötürü İngiltere’de emlak fiyatları düştüğünden Türkiye ve Ortadoğu’dan gelen müvekkillerimize en çok ev ve ticari mülk satışı yaptığımız yıllardan biri oldu. Şu an yoğun şekilde restaurant ve otel satışları ile ilgili anlaşmalarımızın yasal sürecini tamamlamaya çalışıyoruz. Bununla birlikte Ocak 2021’de Ankara Anlaşması son bulacağından, İngiltere’de oturum, çalışma ve vatandaşlık hakkı almak isteyen Türk vatandaşlarımızdan gelen Ankara Anlaşması vizesi taleplerinde de hızla bir artış oldu. Ekibimizdeki avukatlarımız çoğu zaman uzun mesailer yapmak durumda kaldılar ancak vize başvurusunu yapmış olduğumuz her müvekkilimiz olumlu cevap aldığı için bu yoğunluktan keyif alıyoruz diyebilirim.

2019 yılında planlayıp gerçekleştiremediğiniz ancak yeni yılla beraber gerçekleştirmeyi düşündüğünüz bir projeniz bulunuyor mu?
Gold Atlantic olarak son 2 yılda yoğun olarak Türkiye ve Ortadoğu’dan çok yoğun talep aldık. Müvekkillerimizin İngiltere’de karlı yatırımlar yapmasına vesile olduğumuz için kendilerinin referansları ile de yine aynı coğrafyadan çok talep aldık. Ancak 2020 yılında, Rusya ve Amerika gibi diğer pazarlardaki gücümüzü de arttırmak, konu İngiltere’de emlak ve ticari mülk yatırımı olduğunda Gold Atlantic markasının akıllara ilk gelen Türk markası olmasını hedefliyoruz.

2020 yılı için dilekleriniz nelerdir?
2020 yılının; Ailem, arkadaşlarım, Gold Atlantic ekibi ve ülkem için mutlu, huzurlu, ekonominin iyileştiği verimli bir yıl olmasını diliyorum. Daha çok doğayla bütünleşip, sevgiyi ve barışı özümseyeceğimiz; sahip olduklarımız için şükredip, daha çok paylaşım yapacağımız; daha az televizyon izleyip daha çok kitap okuyacağımız bir sene olmasını diliyorum.

2020 yılında ülkemizi nerede görmek istersiniz?
Öncelikle; farklı görüşlere ve yaşam tarzlarına karşı zaman zaman bariyer oluşturduğumuz ön yargılarımızı kırıp, insanları daha çok yaptıklarıyla ve kişilik özellikleriyle değerlendireceğimiz bir sene diliyorum.Türkiye dünyanın en güzel ülkelerinden biri ve içinde bulundurduğu farklı kültürler ile daha güçlü olan kocaman bir aile. Aynı dili konuşuyoruz, aynı toprağa basıp aynı bayrağa marşımızı söylüyoruz. Farklı da olsak bizler gibi yurtdışında da yaşasak biz aynı ailedeniz. Birlikte ülkemizin refahı için daha çok çalışacağımız, sağlık ve teknoloji alanlarında ülkemizin daha da güçleneceği verimli bir sene diliyorum.