BIRAKIN ÇOCUĞUNUZ OKUYACAĞI KİTABI KENDİSİ ALSIN

 

Kıdemli Kitabevi’nin Genel Müdürü Selim Varıcı: Bırakın çocuklarınız bir kitapçı dükkanına gelerek, oradaki atmosferi tatsın. Bu hem özgüvenlerinin oluşması hem de bakış açılarınıngelişmesi bakımından oldukça önemli

 

Pendik şehir merkezi ve Güzelyalı mahallesinde de şubeleri bulunan ve ‘Yılın Kitabevi’ ödülüne layık görülen Kıdemli Kitabevi’nin Genel Müdürü Selim Varıcı, özellikle ilköğretim çağında çocukları bulunan öğrenci velilerine önemli bir uyarıda bulundu.

Varıcı; “ Anne babalar doğal olarak çocuklarının kendini geliştirmesini, bunun için de bol bol kitap okumasını arzu ediyorlar. Kitap okuma alışkanlığını kazanmış bir çocuğun eğitim-öğretimde olduğu kadar hayatta da başarılı olabileceğinin bilincindeler.

Fakat bu noktada geliştirilen alışkanlık, velilerin çoğu zaman okunacak kitapları bizzat satın almaları şeklinde. Bu yanlış, sağlıksız bir durum.

Bırakın çocuklarınız okuyacağı kitabıbizzat kendisi satın alsın. Bir kitapçı dükkanına gelerek, oradaki atmosferi tatsın. Kitapların kokusunu hissetsin. Raflarda dizili kitapları incelesin. Bu arada okuyabileceği türden kitapların yanı sıra, kendi düzeyinin üstündeki Türk ve dünya klasiklerine de aşina olsun. Kitap deryası ile ilgili bir farkındalık geliştirsin. Bir anlamda geleceğini de görsün.Bu hem özgüvenlerinin oluşması hem de bakış açılarının gelişmesi bakımından oldukça önemli” dedi.

İstanbul’un en büyük kitabevi niteliğindeki Kıdemli Kitabevi’nde, her yaştan insana hitap eden onbinlerce kitap mevcut. Kitabevinde; özel okulların, kolejlerin, proje okullarının, devlet okullarının, üniversitelerin tüm yardımcı kaynak kitapları da bulunmakta.