KÜÇÜK HAYALLER FESTİVALİ’NDE

DOPDOLU BİR PROGRAM

Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan hayalperest çocukların festivalinde toplamda 100 etkinlikle çocuklar, iki gün boyunca eğlencenin sınırlarını aşacak.

Bu yıl 21-22 Eylül tarihlerinde Adenpark Göktürk’te ilk kez gerçekleşecek olan “Küçük Hayaller Festivali”, dopdolu programıyla hayalperest çocuklara unutamayacakları iki gün yaşatmaya hazırlanıyor.

 

Çocukların hayal güçlerini geliştirmeyi amaçlayan festivalde çocuklar, oyun alanları ve sahne şovlarında eğlencenin sınırlarını aşarken festivalin etkinlik programında yer alan nitelikli atölyeler ile sanatsal yeteneklerini ve el işi becerilerini geliştirecek. Doğanın içinde çocukların hayal dünyalarının kapılarını doğanın gücü ile birleştirecek olan Küçük Hayaller Festivali’nde ebeveynler içinse çocuk gelişimine yönetlik uzmanların gerçekleştireceği söyleşiler yer alıyor.

 

 

Festival programında 70 farklı nitelikli atölye yer alıyor

Her yaştan çocuğa hitap eden ve çocukların eğlenirken öğreneceği festivalin atölye programında; çocukların yaratıcılıklarını geliştirebileceği Lego yapımı atölyesi, sanatsal faaliyetlerine katkı sağlayacak müzik, dans ve drama atölyeleri, spor alışkanlığı kazandıracak koşu, kickboks ve penaltı atölyeleri, el işi becerilerini geliştirecek cam mozaik boyama ve takı atölyeleri, hayallerindeki mesleği keşfedebilecekleri robotik kodlama ve bilimsel deney atölyeleriyle birlikte çocukların doğa yaşamını deneyimleyeceği çiçek dikimi ve pony at çiftliği atölyeleri yer alıyor.

 

15 farklı canlı müzik ve sahne performansları da bu festivalde

Atölyelerin yanı sıra festivalde birçok canlı müzik ve sahne performansı da yer alacak. Festival programında en dikkat çeken etkinlik; Beste Açar ve oğlu Rüzgar Haravon ilk kez sahne alması. Anne oğul festival sahnesinde Kayahan şarkılarıyla birlikte çocuk şarkılarını seslendirecek. Tan Sağtürk Akademi öğrencileri ise canlı müzik performansı sergilerken Sevilay ve Umut Oğuz’un tiyatro oyunları festival sahnesinde sergilenecek. Programda yer alan diğer gösteriler arasında; jimnastik, sihirbazlık ve çeşitli sirk şovları yer alacak.

 

 

Festivalde ebeveynler de unutulmadı

İki gün boyunca çocukların eğlence sınırlarını aşacağı festivalde ebeveynler için çocuk gelişimine yönelik 15 farklı söyleşi ve atölyeler yer alacak.

 

Festival, Nesin Vakfı ile sosyal sorumluluk projesi de gerçekleştirecek. Nesin Vakfı, çocukların hayal gücü ve emek ile üretecekleri seramik standı ve Nesin Yayınevi kitaplarıyla birlikte Küçük Hayaller Festivali’nde yer alacak.

 

Tüm çocukların fırsat eşitlik haklarının olduklarını ve şiddete, teröre maruz kalmalarından çok hayallerinin peşinde koşmalarını dileyerek festivalden elde edilecek gelirin bir kısmını annesi Emine Bulut’un terörüne maruz kalan kız çocuğunun eğitimine destek sağlayacak.

 

21-22 Eylül tarihlerinde Adenpark Göktürk’te hayalperest çocuklarla ilk kez buluşmaya hazırlanan Küçük Hayaller Festivali’nin biletleri ise Biletix’te. Festival programında yer alan tüm etkinlikler bilet fiyatına dahil olacak.