12 Kasım’da CRR’de gerçekleşen özel galasında, iş, siyaset, sanat ve medya dünyasının önde gelen isimleri  biraraya getirdi.

Tiyatrokare, 2019 yılının ilk ayında sahnelediği ve kısa bir süre içinde ses getiren “SÜPER İYİ GÜNLER” oyunu, galada izleyenlerden de tam not aldı. İngiliz yazar Mark Haddon’un 32 dile çevrilmiş romanından tiyatroya uyarlanan, 17 Yaşındaki asperger sendromlu Christopher Boone’un sıradışı yaşamını anlatan oyununun, dün gece gerçekleşen galasından elde edilen geliri Nedim Saba,n Tohum Otizm Vakfına bağışladı.

Tohum Otizm Vakfı yararında gerçekleşen oyunun galasında iş, siyaset, sanat ve medya dünyasının önde gelen isimleri bir araya geldi. Zülfü Livaneli, Canan Kaptancıoğlu, Bennu Yıldırımlar, Nevra Serezli, Siren Ertan, Ahu Yağtuğ, Cem Mansur, Lale Mansur, Nuri Gökaşan ve birçok ünlü davetli katıldı. Geceye katılan Zülfü Livaneli “Çok ilginç oyun, İngiltere deki teknolojik imkanlar ile oynanmış belli ki, burda da  bu teknoloji kullanılmış. Başrol oyuncumuz çok başarılı.  Otizm konusunda farkındalık yarattığı için çok güzel, tebrik ediyorum.” Dedi. Ve Canan Kaftancıoğlu’da  “Tiyatrokare’yi  oyuncuları, asperger sendromluyu oynayan oyuncumuzu özellikle kutluyorum. Öncelikle bir hekim olarak ifade etmek isterim, asperger sendorumu bütün bulguları ve duygularını doğallığı ile  objektif bir şekilde oyuna yansıtılmıştır.  Ayrıca kendi adıma Tohum Otizm vakfına, Otizm ne olduğundan ziyade bizim memleketimizde ne olmadığını, göstermesi ve neler olabileceğini hissettirmesi ve bu yönde yaptıkları çalışmalarından dolayı kutluyorum.” Dedi.