Şehrin yeni İtalyan'ı Galvin...

Jüpiter Grup tarafından Nişantaşı’ndaki tarihi Maçka Palas içinde açılan Galvin Nişantaşı şık bir İtalyan restoranı olarak eski Fransız restoranı La Petit Maison’un yerine açıldı. Klasik bir şehir kulübü havası olan mekan, içeriye adım atar atmaz dekorasyonuyla vuruyor sizi. Dekarasyonunun 1 yılda tamamlandığı mekanda, özel işçilikler dikkat çekiyor. Mutfak şefliğini Asım Yıldız’ın yaptığı mekan, İtalyan mutfağının klasiklerini Fine Dining bir atmosferde sunuyor. Girişteki dikdörtgen barı, yer karoları, aplikleri, yüksek tavanlı yemek salonu, tabaklardan, gümüş çatallara, açık mutfağı ve orijinal manav bölümüyle Galvin Nişantaşı daha çok konuşulacağa benziyor. Restoran; müzik eşliğinde keyifli sohbetlerinizi yapacağınız bar ve lounge alanı, ana restoran ve bahçe olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Mozaiklerle kaplı özel yoldan ulaşılan bahçe 80 canlı zeytin ağacı ile çevrili. Diyebilirim ki mekanın atmosferine adeta büyüleniyorsunuz. Nişantaşı’nın yoğun temposunu unutup, kendinizi İtalya’da keyifli bir restoranda hissedebilirsiniz

Ezberbozan

Son zamanlarda yeni nesil meyhaneler moda oldu. Şehrin göbeğinde tam Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda kapılarını açan ezberleri bozan meyhane Ezberbozan şu ara çok popüler. Buraya gerçekten eğlenmek isteyenler sadece ortama değil müziğin ritmine kendini kaptıranlar geliyor. Ezberbozan Meyhane sımsıcak ortamı, büyülü atmosferi, güler yüzlü hizmeti ve ünlü şeflerin yarattığı dünya mutfağının eşsiz damak lezzetleri ile bir kez daha ilgiyi üzerine çekiyor.

Dj, 80’ler 90’lar, Türkçe popun yanı sıra meyhane müzikleriyle de eski ve yeni nesil meyhane konseptini birleştiriyor. Ayrıca oryantal ve darbuka şovlar gecenize renk katıyor. Haftanın 7 günü açık olan meyhanede personelin ilgisi alakası mekandan son derece memnun ayrılmanızı sağlıyor. Yer bulmak neredeyse imkansız çünkü rezervasyonlar günler öncesinden doluyor. 

Bir meyhanede ne ararsınız? Lezzetli mezeler, keyifli müzik, ilgi, alaka, güleryüz... E daha ne olsun... Çok eğlenmek istiyorsanız bir an önce yer ayırtın derim.