YENİ YIL YENİ SEN

Her geçen gün daha da yaygınlaşan kalıcı makyaj sayesinde her zaman etkileyici bir görünüme sahip olmanız mümkün. Üstelik her gün makyaj ile uğraşmanıza gerek kalmadan. Vip Turkey Dergisi olarak Kalıcı Makyaj Uzmanı Sonya Cansız' dan Kalıcı Makyaj hakkında bilgi aldık

Kalıcı Makyaj Dudak Kontürü Nasıl Yapılır?

Dikkat çekmeyen simetrisi bozuk ya da doğallığını kaybetmiş bir dudYak, kadınların tüm enerjisini alır. Saçlar, kaşlar ya da kirpikler ne kadar mükemmel olursa olsun dudakların onlara uyum sağlamaması tüm güzelliğimizi bozar. Kadınlar kendi bilgileri ve zevkleri doğrultusunda dudak makyajını yapabilirler. Kalıcı makyaj ile kadınlar dudaklarındaki etkileyiciliği yıllarca kullanırlar. Dudak kontürü yapılırken tek kullanımlık steril iğneler kullanılır ve dudak derisinin altına kalıcı makyaj boyası enjekte edilir. Kadının yüz bölgesi dikkate alınarak dudakların büyüklüğü ve rengi belirlenir. Dövmeye oldukça benzeyen bu yöntem, ortalama olarak 90 dakikada gerçekleşir.  Dudak kontürü yaptıran kadınlar gönül rahatlığı ile 2 yıla kadar dudaklarının keyfini çıkarır. Kalıcı makyaj için kadınlar arzu ettikleri renkleri tercih edebilir. Kalıcı dudak kontürü, ruj kullanılmasına engel değildir. Kadınlar farklı renklerde ya da tonlarda rujları kullanabilirler.

Kalıcı Makyaj Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulamaları ile kadınlar aynalara gülümseyerek bakacakları kaşlara sahip olmaktadır. Kalıcı makyaj kaş kontürü iki ayrı teknikle yapılmaktadır. Mikroblading ve mikropigmentasyon teknikleri ile yapılan kaş çizimleri doğallığa en yakın kaşlar için idealdir. Mikroblading Kaş Kontürü: Mikroblading yöntemi, makyaj alanında trendlerden birisidir. Kıl tekniği ve pudralama tekniği mikroblading yönteminin alt teknikleridir. Özellikte kıl tekniği dünya genelinde en fazla kullanılan makyaj uygulamalarındandır. Kaş bölgesindeki deriye kaşlara benzeyen kıllar çizilir ve kadının kendi kaşları ile bütünlük oluşturulur. Kalıcı makyaj için kaşlarda pudralama da tercih edilebilir. Burada ise mevcut kaşların en ideal boyalarla canlandırılması ve boşlukların doldurulması amaçlanır. Mikroblading tekniğinde kesinlikle cihaz kullanılmaz ve el becerisine dayanır. Bu nedenle seçilen güzellik uzmanının yeteneği oldukça önemlidir. Ortalama bir saat içerisinde tamamlanan kalıcı makyaj kaş seansı sonunda kaşlarınızın güzelliğine inanamayacaksınız ve bir yıl boyunca bu kaşların rahatlığını yaşayacaksınız.

Mikropigmentasyon Kaş Kontürü:  Mikroblading yönteminin yeterli olmadığı durumlarda başarılı sonuçlar veren bir tekniktir. Kaşların iyice bozulduğu durumlarda doğala en yakın kaş modellerinin oluşmasını sağlar. Kalıcı makyaj cihazı kullanılarak kaş derisinin altına boyalar ile tasarım yapılır. Bu işlemde her kadına özel mikro iğneler kullanılır. Mikropigmentasyon kaş kontürünün alt teknikleri kıl, dolu ve pudralamadır. Bir buçuk yıla kadar kalıcılık elde edilen bu yöntemde, kalıcı makyaj boyası derinin birkaç milim altına enjekte edilir ve dövmeden asıl ayrıldığı nokta budur.

Kalıcı Makyaj Eyeliner İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eyeliner, kadınların dış dünyada algılanışını doğrudan değiştiren bir makyaj uygulamasıdır. Eyeliner çekilme şekline göre kadınlar seksi, gergin, geleneksel, modern, dinamik ya da durağan bir yüz ifadesine kavuşurlar. Bu nedenle eyeliner konusunda tecrübeli olan kadınlar istedikleri görünümü daha kolay elde ederler. Düzgün bir şekilde çizilmiş, karşıdan bakıldığında eş bir şekilde görünen ve göz yapısına uygun eyeliner, kadınların girdikleri ortamda hemen fark edilmesini sağlar. Kalıcı makyaj eyeliner çiziminde de geçerlidir. Kalıcı eyeliner yaptıran kadınlar kendilerini mutlu eden eyeliner ile uyanırlar ve eyeliner makyajına zaman harcamaktan kurtulurlar. Kalıcı eyeliner yapılmadan önce kadınlarının isteklerini dikkate alan güzellik uzmanları örnek tasarım yaparlar. Kadınların karar kıldığı tasarım örnek olarak çizilir. Göz bölgesine sürülen anestezi kreminden sonra doğal boyaların kalıcı makyaj cihazı ile enjekte edilmesi ile örnek tasarım kalıcı hale getirilir. Tasarımın şekline ve büyüklüğüne göre kalıcı eyeliner senası 1 saat sürebilir. Seans sonuçta kalıcı makyaj tamamlanır. Kalıcı eyeliner tasarımları 1 yıl kadar durur. Kadınların bakımına göre bu süre kısalabilir ve kısmi solmalarda kısa seanslar ile rötuş yapılabilir.

Kalıcı Makyaj Dipliner İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eyelinera oranlar çok daha ince çizimler yapılmasına imkân veren dipliner da yüze mana kazandırılmasında etkilidir. Dipliner ve eyeliner temel olarak aynı amaca hizmet ederler. Dipliner ince ve kuyruklu çizimler için daha pratiktir. Kirpik hattı olarak isimlendirilen Özellikle makyaja yeni başlayan kadınların dipliner tercih ettiği bilinmektedir. Dipliner makyajı da maharet isteyen bir işlemdir. Sürekli şekilde aynı şeklin tutturulması ve gün içinde korunması olanaksızdır. Kalıcı makyaj dipliner uygulamaları, beğenilen tasarımların kalıcı hale getirilmesine hizmet eder. Kirpik hattı şeklinde ifade edilen bölgeye uygulanır. Göz kapağının en dibi olarak görülen bu bölgede ince dipliner çizgileri oluşturulur. Kalıcı dipliner uygulaması ile kalıcı eyeliner uygulaması benzerdir. Örnek tasarım, lokal anestezi kremi ve kalıcı makyaj cihazı aynı şekilde kullanılır. Uygulamanın süresi en az yarım saat, en fazla bir saattir. Seans sonunda, bir yıl boyunca, dipliner çizilmiş bir şekilde uyanacak ve ekstra vakit harcamadan makyajlı bir görünüm kazanacaksınız.