Kendine özgü ve özgün yapısı ile sadece bir konaklama değil aynı zamanda bir yaşam tarzı deneyimi sunan The StayWarehouse, kış sezonundaki tiyatro yolculuğunuödüllü oyun "Yak Bunu” ile sürdürüyor.

 

The StayWarehouse Alaçatı, tiyatro hafta sonlarına özel olarak kurulan sahnesinde 14 Mart Cumartesi akşamı ‘Yak Bunu’ oyununu ağırlıyor.2019 yılında Tony En İyi Yeniden Sahnelenen Tiyatro Oyunu Ödülü’nün sahibi olan, Sami Berat Marçalı yönetmenliği ve Toy & B Planı ortak yapımı ile izleyicilerle buluşan Yak Bunu, Tiyatro Hafta Sonu kapsamında seyircilerini bekliyor.

 

Büşra Develi, Hakan Kurtaş, Bedir Bedir ve Toprak Can Adıgüzel’den oluşan oyuncu kadrosu ve sürükleyici senaryosu ile oyun, izleyicinin iç sesini canlandırıyor. Sami Berat Marçalı’nın Türkçeleştirip yönettiği Yak Bunu çok sevdiğimiz birini kaybettiğimizde hem onu hem de kendimizi ne kadar tanıdığımıza ilişkin hesaplaşmaları ve hayatı sorgulamamızı anlatıyor. Hikâyenin asıl kahramanının yaşamadığı dört kişinin üzerinden kurgulandığı oyun, 110 dakika, tek perde olarak sahneleniyor.