TÜRKİYE’DE  BİR İLK!... ULUSLARARASI POLİSİYE KOMEDİ "HAREKET SEKİZ"İN ÇEKİMLERİ BAŞLIYOR!

 Yeni sinema sezonun açılış filmi olan Hareket Sekiz muhteşem oyuncu kadrosuyla çekimlerine başlıyor. Kahramanlarımız Bünyamin, Reşat ve Kazım, Türkiye'de tesadüfi başarılar elde etmiş üç polis memurudur... Rus mafya lideri Zolka yıllardır adını sürekli duyduğumuz bor madenini  özel bir silahta kullanmak üzere Türkiye'den yurt dışına kaçırmak istemektedir. Hedefteki ülke ise Liechtenstein... 
Ve büyük macera başlıyor! Çok özel görevde bu üç polis başarılı olabilecek mi? Başlarına geleceklerden habersiz aksiyonun tam ortasına düşen Bünyamin, Reşat ve Kazım; Rus mafyasını alt edebilecek mi? Birbirinden ünlü isimleri buluşturan  polisiye, aksiyon, komedi türündeki filmin kahkaha- aksiyon grafiği zirvelerde...
 MUHTEŞEM KADROSUYLA AKSİYON VE KOMEDİ BİR ARADA! 
Aksiyon sahneleri için özel bir ekip getirilen Hareket Sekiz'in  kadrosunda bulunan isimler oldukça dikkat çekiyor. Sakar polis memuru Ali Sunal, sinirli şans oyunları düşkünü Onur Atilla, stajyer polis Sarp Bozkurt, Rus iş adamı ve aynı zamanda mafya lideri Gürgen Öz, Polis Muhabiri Bihter Dinçel, çocuğuna oldukça düşkün stajyer polisin annesi  Devrim Yakut, Emniyet Müdürü Hakan Bilgin, Bünyamin'in gözü yükseklerde olan karısı Hande Katipoğlu, performanslarıyla izleyiciye kahkaha garantisi veriyor.
 Ali SUNAL'I HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ!
“Hareket Sekiz”  sürprizleri de bol olan bir yapım. Alışılmışın dışında bir karakterle izleyeceğiniz başarılı oyuncu  Ali SUNAL, performansıyla güçlü oyunculuğunun altını bu filmle bir kez daha çiziyor.
YENİ SİNEMA SEZONUN AÇILIŞ FİLMİ OLAN "HAREKET SEKİZ" 12 ÜLKEDE AYNI ANDA 4 EKİM'DE SİNEMALARDA!
Benzeri görülmemiş bir yerli yapım olan filmi DADA Vision beyaz perdeye taşırken, yönetmenliğini Ali Yorgancıoğlu üstleniyor. Yapımcılığını Levent Cengizhan’ın üstlendiği filmin senaryosu ise Ayberk Çınar’a ait. Yeni sinema sezonun açılış filmi olan Hareket Sekiz 12 ülkede aynı anda 4 Ekim'de sinemalarda olacak.