1. Zeynep Hanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?  
Öncelikle röportajınız için teşekkür ediyorum, yakından takip ettiğim derginize konuk olmaktan mutluluk duydum. 1983 yılında İstanbul'da doğdum. 2004 yılından beri iş hayatının içindeyim. İş hayatıma aile şirketimiz olan Uluslararası Taşımacılık alanında başladım. Fakat, işletme MBA eğitimimden sonra her zaman çocuklara olan sevgim bir şekilde çocuk gelişimi eğitimi sektörüne ve beni bu alanda kariyerime yön vermek için eğitim almaya yönlendirdi. Çocuklarla bir arada olmak çok fedakarlık istiyor, işimi zevke dönüştürmüş olmaktan çok mutluyum.
 
2. Studio Bee Gym Kids açma fikri nasıl ortaya çıktı?
Annelik hayatımın en mükemmel duygusu; Aras doğduğundan itibaren onunla vakit geçirmek, ilgilenmek ve gelişimini izlemek benim için mutluluk verici oldu her zaman. Bu sebeple Aras’ın hiç dadısı olmadı ve bende her metropol annesi gibi oğluma her açıdan yetebilmek için okul öncesi eğitim ve bebeklik döneminden başlayan oyun grupları ile tanıştım. Aras ile beraber birçok çocuk yogası eğitmenliği ve çocuk gelişimi ile ilgili eğitimlere katıldık. Bu sebeple yıllar boyunca bu eğitimlere katılımın verdiği deneyimle birçok artı ve eksi yönleri görür oldum. Nasıl daha iyi olur daha farklı ne yapabiliriz onun gelişiminde nasıl yardımcı olabilirim, okul öncesi ve devamı döneminde hem ebeveynlerin hem de çocuklarımızın sosyalleşmesi, duyusal gelişimi ve sağlığı için daha güvenilir, konforlu bir ortam nasıl yaratılabilir diye düşünürken, ebeveynler için bir de spor katalım dedik ve Studio Bee Gym Kids doğdu.
 
3. Studio Bee Gym diğer spor merkezlerinden ayıran özelliği nedir?
Stdudio Bee Gym’i diğer spor merkezlerinden ayıran en büyük özellik anne babaların çocukları ile beraber merkezimize gelerek hem çocuklarımızın alanında profesyonel eğitmenlerle güzel vakit geçirmelerini sağlamak ve bu sayede de kendilerine zaman ayırarak spor yapabilmeleri. Çocuk bölümümüz dışında Bee Gym tarafımız ile de alanında uzman hocalarımız, kişiye özel ve butik spor salonu anlayışımız ve Türkiye’de ilk ve tek olarak sadece merkezimiz de olan ekipmanlarımız ile hizmet veriyoruz. Bu özelliklerimiz bizi diğer spor merkezlerinden ayıran en büyük özellik. 

4. Studio Bee Gym’in üyeleri merkezinizde hangi sporları yapabiliyor?
Üyelerimiz salonumuzda powerplate, pilates ve personal training hizmetlerimizden yararlanabilmekteler. Hem ebeveynler hem de genç ve genç kalmayı sporu hayatına katmış olan ve katmak isteyen her bireye hizmet vermekteyiz.

5. Anne ve çocuklar aynı merkezde nasıl spor yapabiliyorlar? 
Bee Gym Kids konumu ve mimarisi sebebi ile hem annelere hem de çocuklara aynı anda aynı yerde hizmet verebilmekte. Bağdat Caddesinde müstakil bir yapıda hizmet veriyoruz. Alt katımız tamamen çocuklarımıza hizmet veren bölüm, çocukların adaptasyonu sağlandıktan sonra anneler istedikleri saatlere randevu alarak üst katta bulunan bölümümüzde spor yapabiliyorlar. Çocuklarımız eğitmenlerimiz ile aşağıda keyifli vakit geçirerek yeteneklerini geliştirirken anneler de gönül rahatlığı ile diledikleri sporu yaparak hem form tutuyor hem de çocukları ile beraber keyifli bir günü tamamlıyorlar.

6. Peki babalarda çocuklarıyla Studio Bee Kids’ten yararlanabiliyorlar mı? 
Tabii ki çocukları ile vakit geçirmek isteyen her ebeveyn tüm hizmetlerimizden yararlanabiliyor. Babalar isterlerse çocukları ile atölye aktivitelerine katılabilir veya çocukları atölyede iken sporlarını yaparak hem kendilerine vakit ayırıyıp hem de çocukları ile beraber vakit geçirmenin mutluluğunu yaşayabilirler.

7. Studio Bee Gym Kids’in çocuklar için sunduğu farklılıklar nelerdir?
Sosyalleşme ve öğrenme sürecinin beraber işlediği oyun gruplarında amaç sosyalleşme sürecinde çocuğu oyalamak yerine ona yeni beceriler ve deneyimler kazandırmaktır. Studiobeekids’te çocuklarımıza bu deneyimleri kazandırıyoruz. Yaratıcı düşünce ve davranışı destekleyen ebeveynli ve ebeveynsiz çeşitli oyun gruplarımız ve atölyelerimiz bulunuyor. 16. aydan itibaren başlayan 36. aya kadar devam eden anneli oyun grupları, Faber Castell ve Adel Kalemcilik iş birliği ve sponsorluğuyla gerçekleştirdiğimiz yaratıcılık atölyeleri, müzik ve beden atölyeleri, 18. aydan itibaren beslenmeyi destekleyen ve gıdaları tanıtan mutfak atölyeleri ve ayrıca +3 yaştan katılabilecekleri temel ve ritmik jimnastik, bahçe atölyeleri ve yoga sınıflarımız var. Ayrıca dönemsel olarak ebeveyn ve yetişkinler için eğitici seminerler ve workshoplarımız oluyor. Doğum günü, babyshower, diş buğdayı gibi çocukları ve ebeveynleri ilgilendiren her türlü parti ve organizasyon merkezimizde yapılıyor. Partilerimizde merkezimizi sadece misafirleriniz için hazırlıyoruz. Çamlar altındaki bahçemizde yapacağımız bu organizasyonlarda çocuk ve yetişkin misafir kapasitemiz 2 katı ve üstüne çıkıyor
 
8. Merkezinize gelen ünlü isimler var mı?
Evet bizi tercih eden spor, sanat ve cemiyet hayatından birçok tanınmış sima var. Tabii bizim için her müşterimiz çok özel ve değerli.
 
9. İlerleyen aşamalarda başka şube açma planınızın var mı?
Açıkçası bu konuda çok talep alıyoruz. Merkezimiz Bağdat Caddesi, Çiftehavuzlar'da 17 Ekim 2015’te hem spor bölümü hem de çocuk bölümü olarak ziyaretçilerimize açıldı. Önümüzdeki günlerde daha çok semt ve ilde çocuk ve yetişkinler ile buluşarak onlara hizmet vermek en büyük isteğimiz. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için şimdiden çalışmalarımıza başladık. Evet şubelerimiz olacak.
 
10. Eşiniz iş kurma fikrinizi duyunca nasıl tepki verdi? İş konusunda size destek oluyor mu? 
İş konusunda destekçilerim çok, en büyük destekçim eşimin dedesi Sayın Kamil Yazıcı’dır. Engin tecrübesi, bilge kişiliği bana her zaman rehber oldu ve olmaya devam ediyor. Kendisinden stratejik anlarda destek alıyorum. Açıkçası bu konuda çok şanslı olduğumu düşünüyorum. kendisinin tecrübelerinden yararlanmak ve her konuda desteğinin olduğunu bilmek benim gibi yeni bir girişimci için çok önemli.  Eşim Okan ise hayatımın her alanında olduğu gibi iş hayatımda da en büyük destekçim. Aras doğduktan sonra hayalini kurduğum işi yapmam gerektiğini söyleyerek aslında beni bu işe teşvik eden Okan’dır. Kendisi ve ailem ilk günden beri hep yanımda oldular. Aslında bu Bee Gym Kids ekibi sadece profesyonel eğitmenlerimizle kısıtlı değil evde de Aras ile ne yapabiliriz diye konuşarak aslında çocuk gözü ve geniş hayal gücü ile Aras bize her zaman ilham ve fikir veriyor.
 
11. Zeynep Hanım iş hayatınızın dışında neler yapıyorsunuz? Hobileriniz nelerdir?
Sokakta baktığım hayvan dostlarım var. En büyük uğraşım onlarla ilgilenmek ve ihtiyaçlarına göre tedavilerini sağlamak oluyor. Okan ve Aras denizi çok seviyorlar, hobilerim arasında onlarla birlikte balık tutmak var. Okan’la satranç oynuyoruz, stratejik oynadığımızdan bazen hamleleri günlerce düşündüğümüz oluyor.  Bana kalan zamanlarda ise alışveriş yapmaktan, kitap okumaktan ve bakir kalmış görülmesi gereken yerlere gitmekten keyif alıyorum. Modayı yakından takip etmeye çalışıyorum. Aslında klasik bir çizgim var ve sadelikten yanayım. Her sezon çıkan trendleri takip edip, bana uygun olanları birleştirmeye çalışıyorum. Bunun yanı sıra Sosyal Sorumluluk projelerinde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Hayatın her alanının paylaştıkça güzelleştiğine ve çoğaldığına inandığımdan dolayı bu tip projelerde yer almak bana mutluluk veriyor.1. Zeynep Hanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?  
Öncelikle röportajınız için teşekkür ediyorum, yakından takip ettiğim derginize konuk olmaktan mutluluk duydum. 1983 İstanbul doğumluyum.2004 yılından beri bir fiil iş hayatının içindeyim. İş hayatıma aile şirketimiz olan Uluslararası Taşımacılık alanında başladım. Fakat her zaman çocuklara olan sevgim beni bir şekilde bu sektöre yönlendirdi. İşletme MBA eğitimimden sonra kariyerime yön vermek için çocuk gelişimi eğitimi alıyorum. Çocuklarla bir arada olmak çok fedakarlık istiyor işimi zevke dönüştürmüş olmaktan çok mutluyum.
 

RÖPORTAJ: Erhan Abinikman       FOTOĞRAF: Atilla YEZİZ