Bodrum’da bu yaz... 

 

Bodrum gerçekten Türkiye’nin göz bebeği; en özel, en güzel, en sakin, en hareketli, en eğlenceli, en lezzetli mekanları buluşturan bir aşk beldesi... 

Bodrum’a her ayak bastığımda hissettiğim duygu tarifsiz; sanki ilk kez geliyormuş gibi...

Bu yaz yine en özel mekanlarıyla deyim yerindeyse en çok konuşulan tatil beldesiydi.

Hep şu kıyaslama yapılır: Çeşme mi, Bodrum mu? Aslında kısaca özetlemek gerekirse Çeşme bu sene daha eğlenceli, Bodrum bu sene daha lezzetliydi. 

Özellikle eğlenceden çok İstanbul havasındaki leziz yemek restoranlarıyla ön plandaydı. Türkbükü’nde tercihim Miam’ ve Atılay’dan yanadır her zaman. Çünkü ne zaman gitsem lezzet şöleni yaşayacağımı bilirim. Eğlenmek içinse vazgeçilmezim her daim Sess’tir. 

Beachler’de bu sene yine rekabet büyüktü. Bu sene kapılarını açan Kai Beach her gün hınca hınç doluydu. Happy hour’da canlı müzik performanslarıyla her gün farklı isimleri sahnede ağırladı. 

Yine bu sene kapılarını açan D Plaj Evleri’ndeki Barbelo, sofistike ortamıyla dikkat çekti. Didem Özgen işletmesindeki mekan kendisini Yunan Adaları’nda hissetmek isteyenler için idealdi ve bence sakinliğin enfes yemeklerin ve huzurun tam adresiydi.  

Tabii her sene olduğu gibi Yalıkavak Marina yine en tercih edilen yerlerdendi. Marinanın tam girişinde bulunan Huqqa’da her daim kuyruk var. Daha bir kere sakin görmedim. 

Zuma ve Fenix keza, her gün doluydu ve tabii ki yine çok popülerdi. Hem yemek, hem eğlenmek isteyenlerin tercihiydi. Canlı müzik isteyenler ise soluğu Angie’de aldı. 

Her gün en popüler ve en sevilen şarkıcılar canlı performanslarıyla sahnedeydi ve deyim yerindeyse yer bulmak nerdeyse imkansızdı. Ben özellikle Zeynep Bastık sahnesini tercih ettim. İzlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririm.

Bu sene Yalıkavak Marina’da kapılarını açan Köşebaşı bence yeni yerine çok yakıştı. Tam denizin kenarında, marinanın göbeğinde enfes lezzetlerle misafirlerini ağırlıyor. Ben gittiğim gün çok kalabalıktı. Mekan, Marka Müdürü Mustafa Ağabulut önderliğinde bu yıl Yalıkavak’ın yoğunluğuna kalabalığına rağmen eksiksiz bir hizmet sunuyor. Bir yandan eşsiz lezzetlerle yemeğinizi yerken bir yandan da nefis gün batımı manzarasının eşlik ettiği 80’ler, 90’lar müzikleriyle keyifleniyorsunuz Yemeklerde özellikle Yassı Adana ve Şaşlık favorim. Size de şiddetle öneririm. 
 

İşin özeti Bodrum her sene daha güzel, her sene daha da güzelleşiyor ve eminim seneye yine çok güzel olacak.